15 Mayıs 2013 #1799461

Turkcell Vermedikleri Hizmetin Ücreti Alındı!

Türkcell faturasız hat kullanmaktaydım birgün Türkcell müşteri hizmetlerinden arayarak her türlü vergi dahil 19 tl'ye heryöne 500 dk kampanyaları olduğunu ve faturalı hatta geçmemi istediler. Ben zaten her ay 150-200 tl'lık yükleme yaptığım için avantajlı geldi. Faturalı hatta geçtikten takribi 3-5 gün sonra beni arayıp ara ödeme yapmamı istediler. Önce telefon yanıltıcılığı zannettim çünkü daha fatura kesim tarihime 20 gün vardı, telefonu kapadım. Yaklaşık 1-2 saat sonra telefonum dışarıya aramaya kapandı. Bundan 1 gün sonrada dışarıdan gelen aramalara kapandı. Yani vermedikleri hizmetin karşılığını benden aldılar.

Behlül 19 Okunma

Cevaplar

  • Behlül17 Mayıs 2013

    Türkcell müşteri hizmetlerini aramamı söylemişler. Konuyla ilgili abartısız 10 defa aradım. Benim tarifem 19 tl ye 500 dk konuşma idi ama hem fatura tarihim gelmeden telefonumu kapadılar hemde vermedikleri hizmet için bu 19 tl yi ben tehsil ettiler. Yani vermedikleri hizmetin bedelini benden tahsil ettiler. Bu konuda tüketici mehkemesine başvuracağımı kendilerine belirtmeme rağmen bana istediğimi yapmakta özgür olduğumu yaptıklarının tamamen yasal olduğunu belirttiler. Benim bildiğim verilen hizmetin karşılığı alınır, bana vermediğiniz bir ürün için nasıl vermiş gibi ücret talep edebilirsiniz. Bu konu yasalsa önüne gelenin kapıyı çalıp benden para talep etmesi tamemen yasalmı demek oluyor.

  • Turkcell Temsilcisi17 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön