Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Turkcell Ve Digital Kurye Hat Tesliminde Vatandaşı Mağdur Ediyor

profile
Burhan
18 Eylül 2023 20:57
3.702

0533266*** numaralı hattımızı v**'dan Turkcell'e taşımak için 18 Ağustos tarihinde Turkcell pasaj üzerinden talepte bulundum. Başvurduğum zaman gnc20 diye adlandırdıkları o dönem 152 TL olan bir paketti. Aradan belli bir süre geçmesine rağmen hat elime ulaşmadı. Turkcell'den bana verilen bilgi dahilinde digital kurye tarafından aranılıp hattın tarafıma ulaştırılacağı bildirildi, verilen bilgi doğrultusunda hattı kullananın oğlum olduğu ve arama yaptığınızda okulda derste olacağı için bizlerle iletişime geçmesi için farklı 2 numara ilettik.

Aradan geçen birkaç gün içerisinde gene arayan olmadığı için tekrar aradık mutlaka aranıp iletişime geçileceği söylendi. Aradan geçen günler doğrultusunda hala arayan olmayınca cumartesi 16 Eylül 2023 tarihinde kurye en nihayet bizi aradı (aradan 25 gün geçmişti) bizim de o tarihte cenazemiz olmasından kaynaklı evde olmadığımızı ve hattı pazartesi 18 Eylül 2023 tarihinde teslim edilmesini rica ettik.

Sonuç olarak pazartesi günü hala arayan olmadığı için biz tekrar hem Turkcell hem de digital kuryeyi aradı zorla hat 18 Eylül 2023 tarihinde saat tam 15:20 de elimize geçti. Fakat ne hikmetse ondan tam 12 dakika sonra saat 15:32 de Turkcell'den bir mesaj geliyor ve sürecin dolduğunu başvurumuzun iptal olduğunu bildiriyorlar. Konu ile ilgili Turkcell firmasıyla yapılan görüşmede yasal sürecin dolduğunu ve yapılacak bir lem olmadığını yeni bir başvuruda bulunmamızı ve bu başvuruda aynı paket 300 TL olduğunu bildirdiler.

Bu resmen haksız rekabet ile milleti yanlış yönlendirmektir. Ben irtibat numaramı bildirdim bana oradan dönüş yapmayan kurye firması Turkcell'e bunu sorduğumda firmanın kendi inisiyatifinde olduğu isterse o numaradan aralayabileceğini bildiriyor kurye firması biraz sıkıştırınca bana ulaşıyor.

Ama ne hikmetse yasal sürecin son dakikalarında, bunu Turkcell telafi etmek yerine yeniden başvuruda bulunmamı ve başvurulan paketin güncel tutardan olacağını bildiriyor. Ben bu kadar enteresan bir şirket politikası görmedim. Kurye getirmedi Turkcell ilgilenmedi mağdur olan benim ama hiç kimseye hiçbir yaptırım yok tam tersi zarar gene vatandaşın cebine.

Turkcell Logo
18 Eylül 2023 20:57 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell

Turkcell Logo
19 Eylül 2023 10:27

Merhaba Burhan Bey, Müşteri hizmetlerimize yaptığınız başvuru ile ilgili incelemenin devam ettiğini görüyoruz. Sonuçlandığında size bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Turkcell

Burhan
Burhan
21 Eylül 2023 20:05

Ben hayatımda böyle snop bir şirket politikası görmedim. Beni aradılar motosiklette olduğum için açamadım, ardından ben aradım ve çıkan şirket temsilcisi değişlik bir cevap vermedi süre geçtiği için yapılabilecek bir şeyleri olmadığını belirtti ve beni başka hatları almam için yönlendirdi. Şurada bir türlü uzlaşamıyoruz süreç benim yüzümden değil sizi seçtiğiniz kurye firması yüzünden zaman aşımına uğradı burada benim en ufak suçum yok ve sizleri kurye firmasını defalarca aramama rağmen süreç sizlerin sayesinde tıkandı. Artık söylenecek fazla bir şey yok çevremdeki herkese bu durumu anlatıp kaç kişiyi ikna edebilirsem o kadar insanı Turkcell firmasından çıkartmaya yönlendireceğim. Tabii ki başta adıma kayıtlı 3 hattımla başlayacağım. Bir daha kapınızdan geçmem.

Benzer Şikayetler

Turkcell İnternet Sorunu Pişmanlıktır

profile
Sezer
02 Şubat 22:30
1.592
Turkcell İnternet Sorunu Pişmanlıktır
Turkcell İnternet Sorunu Pişmanlıktır
Turkcell İnternet Sorunu Pişmanlıktır
+4
5
Çözüldü

Haksız Kazanç Sağlamaya Çalışan Turkcell

profile
Asuman
20 Ocak 00:27
403
1

Turkcell SMS Alamıyorum Yardım Lütfen

profile
Tolga
14 Aralık 2023 19:49
171

Turkcell Yanlış Veri Paylaşımı

profile
Erdem
22 Eylül 2023 12:42
348
1 Destek
1

Turkcell Pasajdan Aldığım Samsung Marka Telefon Şarj Olmuyor

profile
Sabri
11 Eylül 2023 19:44
191
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz