20 Ekim 2016 #6735676

Turkcell Usulsüz Taahhüt İptal Bedeli Kesildi

Turkcell üzerinden cihaz ve bununla birlikte gelen Platinum paketi sözleşmemi iptal talebinde bulundum. Son 4 ayım kaldığı için kalan cihaz bedeli yansıtıldı ancak bunun dışında 2013/DK-THD/14 sayılı Kurul Kararı ile sınırlandırılan paketlere ilişkin kalan 4 ay için indirim bedelinin toplam olarak yansıtılması yerine 24 ayın indirimi tarafıma yansıtılmaktadır.


Konu ile ilgili tüketici haklarına başvuracağımı belirtmeme rağmen dikkate almadılar. Yasal yollar ile hakkınızı geri alacak bile olsanız ödeme zorunluluğu olan fatura size geri iade edilene kadar bu rakam işleteceklerdir.


Uzun yıllardır Turkcell abonesi olarak son yıllarda hizmet kalitesinin düşürülmesi ve ahlaka uymayan politikaları nedeni ile operatörümü değiştirme kararı aldım.

Murat 66 Okunma

Cevaplar

 • Murat24 Ekim 2016

  Konuya cevap verildi gözüküyor ancak Turkcell'den 10 gündür geri dönüş olmadı. Ne telefon ile açtığım çağrılara ne de bu ve benzeri platformdan açtığım şikayetlere dönülmedi. Bu tarz otomatik cevaplarla ilgileniliyormuş ya da hizmet veriyormuş izlenimi bırakmayın.

 • Turkcell Temsilcisi21 Ekim 2016

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerimize yaptığı başvuruya istinaden inceleme yapılmakta olup inceleme sonrası müşterimize bilgi verilecektir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Murat20 Ekim 2016

  Yardımcı olmadığınız ve belirttiğiniz numaradan ve web siteniz üzerinden yaptığım bildirimlere geri dönülmediği için bu platformdan faydalanmaktayım. Aynı şekilde BTK üzerinden gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayım, her türlü yasal hakkımı kullanarak tarafınıza gerekli hukuki süreci başlatacağım.

 • Turkcell Temsilcisi20 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön