17 Ekim 2015

Turkcell Taahhüt İptal Sorunu!

Eylül 2015'te interneti bol 500 dk, 1 GB isimli paketimi taahhüt bitimine 3-4 ay kala bitirip başka bir GSM operatörüne geçiş yaptım. Bu paketin kontratlı fiyatı 39 kontratsız fiyatı 49 lira idi. Sözleşmede abone erken iptal gerçekleşirse sözleşmenin başında veya sonunda müşterinin lehine olan kullanılan veya kalan ay hesabı yapılarak kullanılan indirimler cezai bedel olarak yansıtılır demekte. Bu durumda bana en fazla 40 TL ceza gelmesi gerekirken Turkcell bana 110 lira ceza kesmiş. Müşteri hizmetlerini aradım işlemin normal olduğu bir şey yapamayacaklarını belirttiler. Bende tüketici hakem heyetine gitme hakkımı saklı olduğu belirtip görüşmeyi bitirdim. Birde bu kanaldan sorunu dile getirmek istedim.

Kerem 56 Okunma

Cevaplar

  • Kerem20 Ekim 2015

    Firma kullanılan aylara ait indirimlerin ceza olarak yansıdığını söyledi. Oysa BTK normlarınca müşteri lehine olan kullanılan veya kalan ay hesabı yapılması gerekiyordu. Bu durumda kalan 3 ay için 30 TL ceza olması gerekirken firma kullanılan 9 ay için 90 TL ceza yansıyacağını, daha önce yansıyan 124 TL cezanın güncelleneceğini belirtti. Her halükarda firma hata yaptığını kabul etmiş oldu. Ama ben hala mağdurum.

  • Turkcell Temsilcisi17 Ekim 2015

    Müşterimiz ile 17.10.2015 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize fatura detayı ve kontrat iptal bedelleri hakkında bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi17 Ekim 2015

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön