02 Nisan 2013 #1719813

Turkcell SMS Mesajlarının MMS Olarak Ücretlendirilmesi!

23 Ocak 2013 akşamı ( Kandil gecesi) tarifem kapsamında kullanabileceğim 1000 adet SMS mesajına istinaden yaklaşık 50 tane arkadaşıma kutlama mesajı (SMS) gönderdim. Faturamda 50X0, 85 Tl = 42, 50 Tl gibi MMS ücreti görünce müşteri hizmetlerini aradım. MMS değil SMS gönderdiğimi ve bunun düzeltilmesini istedim.


Verilen cevap; Kullandığınız telefondan kaynaklı olarak (İphone 4) operatörün bu mesajları bazen MMS gibi algıladığı ve bundan dolayı bu ücretin yansıdığı ve düzeltilemeyeceği, sorunun kendilerinde değil telefonumda olduğu belirtildi. Ayrıca benzer mağduriyetlerin yaşanabildiği belirtildi. Bu telefonu 3 yıldır kullandığım ve böyle bir sorunla daha önce karşılaşmadım.

Erol 97 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi02 Nisan 2013

    IOS 6 ve Android Cihazlar ile SMS gönderirken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında web sitemizde http://www.turkcell.com.tr/bireysel/yardim/sayfalar/duyurular/iphone-ile-sms-gonderirken-dikkat-etmeniz-gereken-noktalar.aspx linkinde detaylı bilgi yer almaktadır. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön