08 Ocak 2016

Turkcell Ölüm Sebebiyle İptal Olan Hattan İptal Ücreti Talep Edilmesi!

Babamın vefatı nedeniyle Turkcell hattını talep edilen evrakları Turkcell şubesine ileterek iptal ettirdim. Daha sonra bize ulaşan faturada "erken iptal" yansıtıldığını gördüm. Bu tutarın konuşma bakiyesi olmadığını, ölüm nedeniyle iptalden cayma bedeli alınamayacağını belirttim. Israrla zaten şubeye teslim ettiğim evraklar talep ediliyor. Elimde başka bir belgenin olmadığını, zaten iptal ettiklerine göre ilgili evrakları kendilerine vermiş olduğumu, bu faturanın aslında hiç olmaması gerektiğini belirtmeme rağmen faturayı iptal etmediler. Ölüm nedeniyle hattın iptal edilmesi sonucunda dalga geçer gibi "erken iptal" ücreti yansıtılması ne kadar etiktir?

Mustafa 53 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa05 Nisan 2016

  Turkcell haketmediği bu tutar için evimize bu fatura nedeniyle ihtar yazısı yollamış. Bu tutarı haketmediğiniz için ödeme yapmıyoruz. Buyurun vefat etmiş birine icra yollayın.

 • Mustafa27 Ocak 2016

  Ölen bir insandan "cayma bedeli" almak ancak Turkcell'e yakışır. Faturanızı ödemeyeceğinizi buradan ifade ediyorum.

 • Mustafa12 Ocak 2016

  Nüfus Müdürlüğü'nden alınan ölüm belgesini 18.11.2015 tarihinde Beylikdüzü Migros-Turkcell Şubesi'ne teslim ettim ve hattı iptal ettirdim. Elimde başka bir belge bulunmuyor. Zaten Turkcell'e teslim edilen belge tekrar tekrar neden talep ediliyor gerçekten anlamıyorum. İlgili belge Beylikdüzü Şubesi'nde var. Bu belge Turkcell'de olmasaydı zaten hattı iptal etmeyeceklerdi. Kaldı ki konuşma olmayan ve ölüm sebebiyle iptal edilen hatta neden cayma faturası kesilir? Hiç olmaması gereken faturayı iptal ettirmek için bu kadar uğraştırmak bilinçli mi yapılıyor?

 • Turkcell Temsilcisi12 Ocak 2016

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 08.01.2016 tarihinde ölüm belgesi olmadığında fatura iptali ile ilgili işlem yapılamadığı bilgisi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi08 Ocak 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön