16 Şubat 2017
Yorum Yap
#7816606

Turkcell Müşterilerini Yanıltarak Finansman Cirosu Yapma!

Platinum 10 GB müşterisiyim. Paketin tamamını doldurmadığım, kullanıma göre yüksek fatura ödüyor olmam, eski müşteri olmam gibi gerekçelerle, 3 yıllık taahhüt ile, paketi değiştirmeden, ödediğim tutarı 20 TL aşağı düşürülmesi ve Vestel telefon hediyesi içeren tekliflerini 532 Turkcell numarasından arayarak bana ulaştırdılar.


17 yıllık müşteri olmam, paketin tamamını kullanmıyor olmam sebebiyle, teklifi çok sorgulamadan 3 yıllık taahhüt vererek kabul ettim. Ancak cihaz teslim edilince ve paket değişince Turkcell gibi kurumsal ve köklü bir firma tarafından yanıltılmış olduğumu öğrendim.


Hediye olduğu için kabul ettiğim ücretsiz Vestel telefon için 20 TL*36 aylık Turkcell Finansman cihaz kredisi kullandırmışlar, paketimi yeni müşteriye her şey dahil 45 TL' ye sattıkları tarifeye dönüştürmüşler. Yeni müşteriye de 65 TL olan hizmeti eski müşteriye de aynı fiyata sattılar, içerik servisleri gitti.

Savaş Savaş 424 Okunma

Cevaplar

  • Savaş23 Şubat 2017

    Aradılar, ciddiye alınabilecek bir gelişme olmadı. halı hazırda kullanılmakta olan telefonun iadesi ile ilgili yardımcı olabileceklerini belirttiler. Telefon açıldığı ve halı hazırda kullanıldığı için uygulanamaz bir çözüm. Paket ile ilgili bir şey yapamayacaklarını ilettiler. Son cevap verilmedi. Şikayet ile ilgili BTK portalındaki şikayete verilen yanıta göre hamlemi kararlaştıracağım. Muhtemel seçenekler arasında: numara taşıma + Turkcell'i ilgili denetleme ve düzenleme kurumlarına şikayet etmek, savcılığa şikayet etmek, Tüketici Hakem Heyetine şikayet etmek ya da cihaz peşin bedelini ödeyebilmemin sağlanması, tarifemin ve haklarımın iadesi, süreçte alınan fazla ödemelerin iptali.

  • Turkcell Temsilcisi20 Şubat 2017

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerimize yaptığı başvuruya istinaden inceleme yapılmakta olup inceleme sonrası müşterimize bilgi verilecektir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi16 Şubat 2017

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler