14 Ocak
Yorum Yap
#11445548

Turkcell Mobil Tarife Değişikliği!

Yaklaşık 2 yıldır Superonline abonesiyim. (56469389) Geçen gün fırsatlardan yararlanmak adına Turkcell'i aradım ve operatör S***** bey tarifeler hakkında bilgi verdi. Daha önce kullanmış olduğum "beşi bir yerde" kampanyasının artık devam etmediğini Superonline ve mobil tarafının paket olarak ayrıldığından bahsetti. Nitekim internet konusunda Turkcell'den memnun olduğum için 2 yıl daha gözüm kapalı "25mbit+AKN'siz+Turkcell TV (Aile Paketi) 99,90 tl" olarak anlaştık ve telefondan onay verdim.


Fiyatlar konusunda S***** bey'e de şimdi ben bunu onaylıyorum fakat fiyat farkı yansıtılmaz değil mi? Diye sorduğumda önceki paketinizden kullanmış olduğunuz kısım + yeni paketinizden de kalan tutar hesaplanacaktır F***** bey dedi. Zaten Şubat sonuna kadar taahhüdüm olduğunu ve bundan dolayı herhangi bir fiyat farkı çıkmaz dedi. Teşekkür ettim yardımseverliği için ve kapattım. Akabinde Turkcell'den bir kısa mesaj aldım.


Faturamın güncel tutarı 161,34 TL'ye ulaştığını ve bunun 57,24 TL'sinin Superonline olduğunun bilgisini veriyordu. Çünkü önceki beşi bir yerde tarifeme dahil olan mobil paketimde otomatik olarak iptal edilmiş ve taahhütsüz en yüksek fiyat olan 97,71 TL (turbo 4gb) ve geriye dönük olarak ocak ayı olarak yansıtılmış gördüm.


Neyse mobil tarafını arıyorum yardımcı olamıyorlar. Superonline tarafını arıyorum "çözüm talebiniz oluşturulmuş sizi 48 saat içinde arayacaklar" bilgisi veriyorlar. (Bu arada çözüm ekibi 48 saat süre zarfında beni aramadı.) Bana S***** bey deseydi ki F***** bey bu işlemi şimdi yaparsak mobil paketiniz de cayma olarak gözükecek ve bu ayı taahhütsüz fiyatlardan yansıtacaklar onaylıyor musunuz? Sizce onaylar mıydım? Ben bu şekilde mobil paketimi iptal edeceklerini bilsem, taahhüdüm bitene kadar bekler yeni bir taahhütlü pakete geçer ya da ona göre ayın 25 ini ayarlar başka operatöre günü gününe ayarlar, geçerdim. Herhangi bir fark da ödemezdim.


Her şeyi geçtim bu yapılanı benim aklıma, zekama hakaret olarak görüyorum. Superonline faturalarımı her zaman olduğu gibi düzenli ödemeye devam edeceğim. Fakat bu son yapılan mobil paket değişikliği görmezden gelemem. Bu sebepten ötürü mobil paket tutarını taahhüt süre zarfındaki fiyatından 94 TL üzerinden değerlendirilir ve hesaplanırsa (32 TL) onu da seve seve ödeyeceğim. Bu arada hattımı V****** taşıyorum bu yapılanlardan sonra. İnterneti de V*****'a taşımamak için şu an kendimi zor tutuyorum. Çünkü Superonline tarafıyla bugüne kadar en ufak bir problem yaşamadım.

Ferhat Ferhat 262 Okunma

Cevaplar

 • Ferhat'ın Teşekkür Mesajı2 g

  Teşekkürler...

 • Turkcell Temsilcisi3 g

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz talebiniz hakkında inceleme yapılarak 15.01.2019 tarihinde konuyla ilgili tarafınıza bilgi verilmiştir. Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda bize 532'den ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Turkcell

 • Ferhat4 g

  Çözüm ekibinden Özlem Hanım aradı ve durumu düzeltti. Kendisine yapılan bu yanlışı düzelttiği için teşekkür ederim.

 • Ferhat14 Ocak

  Bilgi vereceğinizi iddia ettiğiniz mesajları da şöyle bırakayım. Bir umut bekliyoruz efendim. İyi çalışmalar.

 • Turkcell Temsilcisi14 Ocak

  Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talepleriniz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda bize 532'den ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Turkcell

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler