Toplam çözüm sayısı
..
Turkcell ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Özgün'ün şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
1 Destekçi
  4 Yorum
Yeni karşılaştırma
ile

Turkcell Mevcut Paket Bitmeden Aktif Hale Getirilen Data Aşım Paketi

1074görüntüleme
Özgün
Özgün 03 Aralık 2021 15:50
Turkcell Mevcut Paket Bitmeden Aktif Hale Getirilen Data Aşım Paketi

Altyapısız bir yerde yaşadığım için, 15 yıldan fazladır, Turkcell'in bilgisayardan internet paketlerini kullanmaktayım. Dönem sonlarında, kullanımlarımı dikkatle takip ederek, mevcut paketim kotalı ise asla aşım yapmadan internet bağlantımı tamamen kapatırım. Bunca yıldır, bir kez bile aşım yapmadım, hatırlamadığım aşımlar olduysa da bilerek yapmışımdır. Halihazırda, Turkcell data hattıma tanımlı olan 4.5G mobil wi-fi 50 GB paketini kullanmaktayım.

Paketime ek, paket bitiminde devreye giren 1 GB ücretsiz internetim mevcut. 25.11.2021 tarihli son faturamda, paket aşımı yaptığım iddia edilerek, ek 1 GB'ın bitiminde devreye girmesi gereken, 5 GB aşım paketi hattıma tanımlanmış ve 15,30 TL ücret alınmıştır. Aşım yapmadığımdan zaten emin olduğum halde, dijital operatör üzerinden kullanım detaylarımı incelediğimde, kesinlikle haklı olduğumu gördüm. Turkcell, 50 GB paketim bittikten sonra devreye giren 1 GB paketim henüz bitmeden, 5 GB aşım paketini aktif hale getirmiş ve her iki paketten de kullanım yaptırmış.

Üstelik, 50 GB paketim bittikten sonraki kullanımlarımın tamamının toplamı bile 1 GB etmiyor! Durumu Turkcell internet sitesinden şikayet talebi olarak bildirdim, haksız alınan aşım paketi ücretinin iadesini talep ettim. Her zaman olduğu gibi, yine kopyala/yapıştır cümlelerle, zaten bildiğim şeyleri, üstelik dalga geçer bir tavırla yanıt diye yazıp, şikayetimi kapattılar. Kendilerine de bildirdiğim gibi, insanları 15,30 TL için meşgul edecek olmaktan dolayı utanıyorum, ama, otomatik ödemede olan faturam ödenir ödenmez Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.

Buraya da yazıyorum ki, benzer durumlar yaşayan tüketiciler 1-2 TL için uğraşmaya değmez demeyip, haklarını arasınlar. Turkcell sürekli aynı şekilde davranmakta, saf yerine koymakta, "şuradan 1 TL geçirelim, buradan 5 TL, nasıl olsa fark etmezler, fark eden birkaç kişi de devede kulak" politikasını sürdürmektedir. "fark eden ve hakkını arayan" tüketici sayısı artmalı ki, ödedikleri ceza, haksız kazançlarından fazla olsun. Kendilerine de gönderdiğim ve yanıtsız bıraktıkları kullanım detaylarımın görüntüsü ektedir. Sistemsel bir hata olduğu açıktır. Turkcell'in yapması gereken, aşım yaptığımı kanıtlayamadıklarına göre (çünkü yapmadım! ), sistemlerindeki hatayı kabul edip 15,30 TL iadeyi ödemek ve müşteriyi daha fazla yormamaktır.

Turkcell Logo
Turkcell03 Aralık 2021 15:52

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi Dijital Operatör uygulamamız içinden "Yardım- Yeni talep İlet" bölümlerinden iletebilir; taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. https://dijital.li/a7gQ8 Saygılarımızla, Turkcell

Özgün
Özgün04 Aralık 2021 11:16

Sitenizden oluşturduğum şikayet talebindeki yazışmalarımızdan birinde, 6 MB aşım yaptığımı yazmıştınız. Bunun nereden geldiğini o zaman anlayamamıştım, çünkü 50 GB paketim bittikten sonraki kullanımlarımda kesinlikle aşım yok. Şimdi, üşenmeden, kullanım detayları listemde görülen tüm kullanımlarımı topladım. Toplamda, faturamda belirttiğiniz toplam kullanıma ulaştım. Dönem içindeki paketlerimin toplamı düşünüldüğünde (50 GB + 5 adet 1 GB'lık Salla Kazan + 1 GB ek fayda = 56 GB olması gerek), 5-6 MB kadar bir fazlalık olduğunu gördüm. Sonra, Salla Kazan paketlerini topladığımda gerçek ortaya çıktı. Sisteminiz, Salla Kazanları nedense fazla fazla yazmış. Kendi 50 GB paketimi bile bitirmemişim aslında! Lütfen, kullanım detaylarımı tekrar inceleyin. Sisteminizde hata olduğu çok açık. Bu durum, benim hesabımın, en baştan beri söylediğim gibi, doğru olduğunu, kesinlikle aşım yapmadığımı, bir kez daha kanıtlıyor. Benim cihazım 1 GB'lık Salla Kazanları, 1 GB olarak hesaplıyor. Sizin sisteminiz ise, kullanım detaylarımda gördüğüm üzere, her defasında farklı ve hep 1 GB'tan fazla olarak yazmış.

Turkcell Logo
Turkcell07 Aralık 2021 15:25

Değerli Müşterimiz, Konu ile ilgili müşteri hizmetlerimize iletmiş olduğunuz talebiniz incelenmiş, 2.12.2021 tarihinde size yazılı bilgi verilmiştir. Verilen yanıtları “Tüketici Şikayetleri > Şikayet Takibi” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

Özgün
Özgün07 Aralık 2021 15:30

Halen Turkcell'den cevap beklemekteyim. Faturamın son ödeme tarihi 10 Aralık olup, 11 Aralık 2021 tarihinde, hala olumlu bir çözüm için Turkcell tarafından iletişime geçilmemiş olursam, Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bir kez daha bildiririm. Aşım paketinin iptal edilerek 15,30 TL'min iadesini talep ediyorum. Aşım yaptığımda ısrar ediliyorsa, yine 15,30 TL'nin iade edilerek, sadece 6 MB (hatta 5,27 MB) aşım ücreti kesilmesini (5 GB = 5120 MB ücreti 15,30 TL olduğuna göre, 6 MB yaklaşık 0,02 TL eder) talep ediyorum. Detaylı açıklamam için şikayetimin altına bıraktığım 4 yorumu okuyabilirsiniz.

Özgün
Özgün07 Aralık 2021 15:34

5 dakika önce verdiğiniz cevabı şimdi gördüm. Tüketici Hakem Heyetine gidiyorum. Müşterilerinize ne kadar değer verdiğiniz konusunda güvenimi bir kez daha boşa çıkarmadığınız için çok teşekkür ederim.

 • profile
1 Destekçi
  4 Yorum

4 Yorum

Özgün
Özgün07 Aralık 2021 15:02
 

Halen Turkcell'den cevap beklemekteyim. 3 gün önce "markaya cevap" olarak yazıp gönderdiğim üzere, kullanım detaylarımı tekrar inceledim, bu kez sadece 50 GB paketim sonrasını değil, hem ek 1 GB paketim öncesini hem de toplam kullanımlarımı hesapladım. Toplamda, faturamda belirtilen kullanım miktarına ulaştım. Daha önce Turkcell'in sitesinden oluşturduğum şikayet talebindeki yazışmalarımızdan birinde, 6 MB aşım yaptığım söylenmişti. 50 GB paketim bittikten sonraki kullanımlarımda kesinlikle aşım görülmediği için bu farkın nereden çıktığını o zaman anlayamamıştım. Tüm hesaplamalarıma göre, dönem içindeki paketlerimin toplamı düşünüldüğünde (50 GB + 5 adet 1 GB'lık Salla Kazan + 1 GB ek fayda = 56 GB olması gerek), 5,27 MB kadar bir fazlalık olduğunu gördüm...

Özgün
Özgün07 Aralık 2021 15:03
 

Bu fazlalık, 50 GB paketim bitmeden önceki kullanımlarımda meydana gelmiş. Salla Kazan paketlerimden yaptığım kullanımları incelediğimde, Turkcell'in sistemindeki hata ortaya çıktı. Turkcell, 1'er GB'lık Salla Kazan paketlerini, her defasında farklı ve hep 1 GB'tan fazla olarak yazmış. Öyle ki, Salla Kazan kullanımlarımın toplamını 55'ten (50 GB + 5 adet 1 GB) çıkardığımda, 50 GB paketimi bile bitirmemiş görünüyorum!

Özgün
Özgün07 Aralık 2021 15:04
 

Ben cihazımı 55,9 GB kullanıma ulaşır ulaşmaz kapattığıma göre, daha yaklaşık 100 MB kullanım hakkım kalmış olması gerekirken, 5,27 MB aşım yapmış olmam bile mümkün değil. Diyelim ki mümkün, öyle bile olsa, Turkcell'in hesabıyla 6 MB aşım yapmış olsam bile, benden 5 GB ücretini almaya hakları olamaz. Güvenilmez sistemleri ve paket bitiminden saatler sonra gönderdikleri mesajlarla tüketiciye 3 yol sunuyorlar. Ya benim gibi, hesabımızı kendimiz yapıp, aşım öncesi, paketlerimiz daha bitmeden kullanımımızı sonlandırarak, ödediğimiz ücretin karşılığı olan haklarımızın bir kısmını kullanmayacağız. Ya, Turkcell'in amaçladığı üzere, aşım yapıp fazla fazla ücret ödeyeceğiz. Ya da, hesap yapmaya üşenip, aşım ücreti ödememek için, her ay Akıllı Fatura saçmalığına 10,10 TL fazladan ücret ödeyeceğiz.

Özgün
Özgün07 Aralık 2021 15:14
 

Ben, ihtiyacım olmayan paketlere, yapmadığım aşımlar için fazladan ücret ödemeyi kabul etmiyorum. Turkcell, bozuk sistemini düzeltmeli, aşım mesajlarını zamanında göndermeli ve müşteriyi sürekli mağdur etmekten vazgeçmelidir. Faturamın son ödeme tarihi 10 Aralık olup, 11 Aralık 2021 tarihinde, hala olumlu bir çözüm için Turkcell tarafından iletişime geçilmemiş olursam, Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bir kez daha bildiririm. Aşım paketinin iptal edilerek 15,30 TL'min iadesini talep ediyorum. Aşım yaptığımda ısrar ediliyorsa, yine 15,30 TL'nin iade edilerek, sadece 6 MB (hatta 5,27 MB) aşım ücreti kesilmesini (5 GB = 5120 MB ücreti 15,30 TL olduğuna göre, 6 MB yaklaşık 0,02 TL eder) talep ediyorum.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Şubat 2021 tarihinde firma sahibi olarak Çalışanlarım'in kullanmış olduğu hatları üzerime alarak o****K***** İsimli Turkcell Kurumsal temsilci ziyareti üzerine Kurumsala geçirdim. Birkaç ay geçtikten sonra ınternet aşımları nedeniyle ek paketler tanımlandığı için faturalar yükselmeye başladı. 200 MB...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Turkcell diye bir operatör var malumunuz.6,7,8 ve 9 GB'lık paketler sunuyor. Hem de fahiş fiyata. Sorun şu ki 10, 11, 12, 13, 14, 15 GB paket istediğinizde geçiş yapacak paket yok diyorlar.Böyle bir dayatma ya da fiyat hizmet dengesizliği olabilir mi? O kadar iyi organize olmuşlar ki, 8 GB 89 TL 24...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Hattımın 75 TL lik paketi var, bu paketin içerisine 20gb+20 GB Salla Kazan interneti dahil toplamında 40 GB hattıma tanımlı. Benim bilgim dışında aralık ayı faturasına 10 adet 29 TL karşılığında 1 GB internet tanımlanmış, toplamda 387,4 TL fatura geldi bunun 300 lirası hiçbir şekilde onayım olmayan ...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

İki ay önce kadar V***'liydim yaşadığım şebeke sorunundan ve özellikle onayım olmadan ek paket vermesi sorunundan dolayı Turkcell'e geçmeye karar verdim. Adana Seyhan küçük saat kuyumcular dükkanının oradaki Turkcell bayisine gittim orada m** bey diye biriyle konuştum paketleri söyledi bende genç ta...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

O kadar pişmanım Turkcell kullandığıma. Kullandığım paketimin interneti yetmiyordu hiç düzgün kullanım yapmadığım halde internetim su gibi kendiliğinden gidiyordu. İnternet bitince de haberim olmadan otomatik 1 GB 30 TL karşılığında yüklüyordu hem de haftalık. 1 haftalık 1 GB 30 TL olur mu hiç? Sizi...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Turkcell internet paketi kendi kendine bitiyor. Eşim telefonu eline almıyor 11 günde 20 GB internet bitmiş görünüyor. Cevap olarak kullanım demeyin. Çünkü hiçbir şey indirmedik. 2 aydır bu sorunu yaşıyoruz. Geçen ay 6 GB yüklediniz otomatikman 144 TL ekstra fatura çıktı. İnternete girmeden otomatik ...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 4 hafta önce

Turkcell Faturamı aşmadığım halde paketimin aşıldığı söyleniyor. Mesaj attıklarını söylüyorlar fakat mesaj kutumda böyle bir bilgilendirme mesajı görülmemektedir. Hadi oldu ki yanlışlıkla mesajın silinme ihtimaline karşı uygulamadan Fatura detayına baktığımda böyle bir kullanım görülmemektedir kulla...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Aralık 2021 21:13

49 TL'ye yararlandığım akıllı 15 GB paketiyle 24.12.2021 tarihinde bitecek olan kontratıma istinaden Turkcell müşteri hizmetlerinden bir iki ay önce arandım. Daha paketimin bitmesine süre olduğu için paketleri daha sonra inceleyeceğimi söyledim. Dijital operatör uygulamasına da her girişimde paketin...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 01 Aralık 2021 00:51

Turkcell artık bir müşterisini daha kaybetti... 10 yılı aşkın süredir Turkcell abonesiyim. Ailemde ki 4 adet faturalı hatta yıllardır Turkcell'e aitti. Yüksek gelen faturalardan dolayı aile üyelerim hat değişikliği yaptılar. Ben ise şans vermeye devam ettim. Ama yanılmışım. Fakat artık Turkcell müşt...

Devamını oku
 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Kasım 2021 10:05

Ben yaklaşık 22 yıldır Turkcell kullanıcısıyım ve Turkcell her yıl, yıllık kontratım bittiğinde beni daha üst paketlere geçmeye zorluyor. Kullanmadığım halde sürekli seçmeye mecbur edildiğim paketler yüzünden çok fazla fatura ödüyorum. Canıma yetti artık. Önceden bol 8 paketi kullanıyordum (onu da T...

Devamını oku
 • profile
 • profile
2 Destekçi