08 Kasım
Yorum Yap
#11125657

Turkcell Kurumsal Yanıltma!

Aşağıda bahsedeceğim usulsüzlükler. Tamamen belgeye ve kişi beyanlarına dayanmaktadır. Bende bu firma bünyesinde Kurumsal Satış Temsilcisi olarak faaliyet gösterdim. Ama sonra yaşadığım haksızlık karşısında istifamı verdim yaşanan usulsüzlükler Turkcell kurumsal bünyesinde faaliyet gösteren datanet yapmaktadır. İzmir'de bir çok firma sahiplerinin güvenerek vergi levhası, imza sirküsü, vekaletname gibi resmi evraklarını teslim ettiği bu firma işini olabildiğince suistimal etmiş durumdadır. Şikayetimle ilgili Turkcell Gen. Müd. dönüş yapmadı. Datanet Superonline abone merkezi - Datanet telekomünikasyon iletişim inşaat gıda san. Tic. Ltd. Şti. Hedef tutturmak için ay sonunda müşterilerin bilgisi olmadan kredi kartıyla yatır çek yaparak son faturaları ödenmiş gibi göstererek işlem yapılıyor.


Bu işlem İzmir ili Menderes ilçesi teknosel iletişim sis. San. Ve tic. Ltd. Şti. İsimli TİM bayisinden yapılmıştır. Ay içinde ve özellikle ayın son haftası devam eden tüm aylarda işlemleri geçirmek için herhangi bir çalışanın kredi kartıyla teker teker müşterilerin faturalarını yatır çek yapmak suretiyle geçiş yapmışlardır. Ayrıntılı müşteri bilgisi bilmiyorum çünkü toplu halde yapılıyordu sorunluda faturadan dolayı biriken işlemleri bu şekilde geçişini sağlıyorlardı. Müşterilerin imzaları taklit edilerek birden fazla evrak imzalanarak imzada yanıltma suçu işleniyor.


Çok yoğun yapıldığından ayrıntılı müşteri bilgisi hatırlamıyorum. Ancak Turkcell bünyesinde bulunan arşiv birimi hobimdeki incelemede uyumsuz imzalar açıkça görülecektir. Mobil numara taşıma yaparken Sabit fatura olmadığında sahte fatura düzenleyerek işlem geçiriliyor. Ayrıntılı müşteri bilgisi hatırlamıyorum. Ancak sabit faturaların isim ve numara kısmı photoshopla değiştirilerek işleme sokuluyordu. İnternetten alınan vergi levhası suretlerinde oynama yapılarak sahte evrak düzenleniyor. Özellikle internetten alınan vergi levhalarındaki imzaların çoğunluğu müşteriye ait değil. Eğer mevcut 2017 yılı beyanı yoksa evrakın yıl kısmını photoshopla değiştirmek suretiyle işleme sokuyorlardı.


Daha önce de bas konuş hatlarından müşteri bilgisi olmadan 38 hatta internet tanımlaması yapılarak 4000-5000 TL civarında fatura yansımasına sebep olunmuştur. Sonrasında bu müşteriler bayiyi basarak olay çıkarmıştır ve el altından bu müşterilerin faturaları ödenmiş ve sonrasında fatura durdurma yapılmıştı. İzmir ili Buca ilçesi evka-1 taksi durağındaki bas konuşlara yapılmıştır.

Yasin 663 Okunma

Cevaplar

 • Yasin13 Kasım

  Ezberlenmiş standart mesajlar gönderip duruyorsunuz. Hala ulaşan yok.

 • Turkcell Temsilcisi13 Kasım

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 16.08.2018 tarihinde bilgi verilmiştir. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Hizmet” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Yasin09 Kasım

  Kimsenin bana ulaştıüı yok bu olay yaşanalı 3 ay oldu hala arayan soran yok Turkcell ceo su Kaan terzioğluna bile yazdım ama btik e ileteceğim şikayetimi

 • Turkcell Temsilcisi08 Kasım

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Hizmet” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları