04 Nisan 2013 #1723893

Turkcell Kullanmadığım Halde Güncel 99 TL Ek İnternet Paketi Aşım Ücreti Eklendi!

28.03.2013 günü çalışmakta olduğum ofiste 16:03 de arka arkaya 2 mesaj geldi, Mesajlar şu şekilde; Hepsi 600 İnternet paketinizden 120 MB kalmıştır. Son 12 saatlik kullanımınız dahil değildir. Ek paketiniz yoksa paket aşımında 0,05 TL/MB olarak ücretlendirileceksiniz.
Hemen arkasından 2 mesaj;


Hepsi600 İnternet paketinizin limiti dolmuştur, son 12 saatlik kullanımınız hariçtir.Kullanımınız, el paketiniz yoksa 0,05TL/MB ücretlendirilecektir. Arkasından 0532 den sesli IVR araması geldi ve bana güncel fatura tutarımın 145 TL olduğunu bildirdi, oysa paketin 45 TL. Iphone4 kullanıyorum ve ofisimde wifi var cihazım ile hiçbir işlem yapmadım. BTK kuralına göre %80 lik kullanım dolunca bilgilendirilmem gerek.

Musa 335 Okunma

Cevaplar

 • Musa06 Nisan 2013

  Sanırım bu TURKCELL yetkilisi uykusunda buraya yazdıkalrımı cevaplıyor. Bana enson verilen bilgi 28 de paketim bolduktan sonra, saat 15 ile 16 aralığında 2 GB internet kullanımı gerçekleştirdiğimdir. Oysa o saatlerde hiçbir şekilde internet kullanımım olmamıştır, artı bilgi olarakta bahsi geçen saatlerde ofiste çalışmakta olduğumu ofisimdede çalışma saatlerinde bu şekilde bir telefon kullanımına izin verilmediğini , sürekli olarakda masa başında yaptığım iş gereğide günün 8 saatini bilgisayarın başında geçiren biriyim. Bu vermiş olduğunuz standart cevapları geçin, TURKCELL in kurumsal kimliğine hiç yakışmıyor. Sizlerin bizlerin üzerinden bu şekilde haksız bir kazanç sağlamanızı kabul etmiyorum. TURKCELL in veri aktarım hızını hesaba katarsanız sizlerde bu bildirimin nasıl yalnış olduğunu göreceksiniz. Hesaplama çok basit: 3G veri iletim hızını hangi telefon cihazı olursa olsun verilen saat diliminde 2GB üzerinde bir download yapamazsınız. Lütfen TURKCELL bünyesinde meydana gelen teknik sorunları bizlere fatura etmeyin. Aksi halde tüm TURKCELL Call Center elemanlarınız ve Çözüm merkezi takım lideri ve ekip şefleriniz ile yapılan görüşme kayıtları ışığında önce TURKCELL ve sonrasnda personelleri hakında yasal işlem başlatacağım. Tabi hakem heyetine başvurumda başta gelecek.

 • Turkcell Temsilcisi05 Nisan 2013

  Müşteri Hizmetleri'ne yapılan başvuruya istinaden faturasına yansıyan internet kullanımları ve ücretlendirmesi konusunda incelemeler sağlanmış ve müşterimize 05.04.2013 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Musa05 Nisan 2013

  Sayın TURKCELL yetkilileri sanırım bu şikayetlere kullak asmıyorlar ki cevap veren yok. Nerede kaldı sizlerin Sınırsız Müşteri Memnuniyeti.... Nerde kaldı reklamlardamı? Saatlerce reklam çıkana kadar şu sorunları çözünde İnsanları kullanmadıkları, almadıkları hizmetler ile ücretlendirmeyin. Ben tüm ay çalışsarak Mehmet Emin KARAMEHMET in borçlarını ödemek zorunda değilim.... ANLAYAN ANLAMIŞTIR

 • Musa05 Nisan 2013

  TURKCELL öyle bir hal almışki ne diyeceğimi bilemiyorum, 0532 aradığımda şahsıma ait bireysel hattı tanımlayamıyorlar, karşılamada beni bir bayan ismi ile Sayın N... Tu.. Er.... olarak algılıyor, oysa bu numaranın yıllardır tek kullanıcısı benim. Bunun içinde bir şikayet kaydı oluşturdum. Remen TURKCELL beni bırakın diyor... Kullanmayın diyor.....

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön