22 Ekim 2016 #6752716

Turkcell Klonlanmış Vınn'A Çözüm Üretmiyor

1 Eylül 2016 tarihinde vinn şebeke yok sinyali verdi. Satın aldığım Ankara Optimum bayine gittiğimde kendilerinin ilgilenemeyeceğini Next Nevel’deki bayiye gitmemi söylediler. Next Nevel'dekiler cihazı teknik servise göndereceklerini 20 iş günü içinde sonuç alınacağını söylediler ancak 20 gün geçtiği halde hiçbir sonuç alamayınca Turkcell bayiine tekrar gittim. Ertesi gün vinn'ın imei numarasının klonlandığını BTK’ya başvurmam halinde 48 saat içinde açılacağını söylediler. 48 saat sonra cihaz çalışmayınca bayi ile tekrar görüştüm bu kez 14 iş günü içinde açılacak dediler. BTK cihazın imei numarasıyla cep numarasının eşleştirilmediğini söylüyor. Bayii KVK ile görüştüğünü hiçbir sorun olmadığını söylüyor. Ben artık çok yoruldum ve sıkıldım. Turkcell kullanamadığım ürünün faturasını düzenli olarak gönderiyor. Hizmet alamadığım ürünün faturasını ödemek istemiyorum. Turkcell’den ve çalışanlarından şikayetçiyim.

Derya 155 Okunma

Cevaplar

  • Derya26 Ekim 2016

    Şimdi çözüm üretilmiş mi oldu? Turkcell halen internet hizmeti vermiyor ancak ısrarla fatura göndermeye devam ediyor. BTK'ya başvuruldu zaten. BTK cihazın imei numarasıyla cep numarasının eşleştirilmediğini bu işlemi de cihazı satan kurumun yapması gerektiğini söylüyor. Mağduriyetim giderilmedi. Turkcell çözüm üretemeyecekse vınn sözleşmemin bedelsiz iptal edilmesini istiyorum. Kullanmadığım internetin faturasını da göndermekten vazgeçsin. Aksi takdirde tüketici mahkemesine başvuracağım.

  • Turkcell Temsilcisi24 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, IMEI numaraları yasal olmayan yollarla kopyalanıp, değiştirilebiliyor. Bu durum kullanıcı kaynaklı olmamasına rağmen, kopyalama ya da değiştirme işleminin kimler tarafından yapıldığı saptanamadığından, 5392 sayılı yasa ve Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazlara Dair Yönetmelik (18.10.2005) yönetmelik gereğince GSM operatörleri, Telekomünikasyon Kurumu tarafından bildirilen, kayıt altına alınmamış ve klonlu cihazların kullanım dışı bırakılması ile görevlendirilmiştir. Bu yasal gereklilik nedeniyle BTK tarafından kayıt dışı/klonlu olarak listelendiği/iletildiği için kullanım dışı bırakılmıştır. Kayıt dışı ya da klonlu olan cihazlar kullanılamayacaktır. Cihazınızla ilgili gerekli kontroller http://www.mckstk.gov.tr/tr/imeisorgu.php web sitesinden kontroller yapılabilir. Cihazınız henüz kapatılmadı ise, satın aldığınız tedarikçi firmadan kayıt altına aldırabilirsiniz. Cihazınız kapatıldı ise BTK’ya başvurabilirsiniz. BTK Bilgi İhbar Merkezi: 0312 294 94 94. Ve web sitesi http://www.mcks.gov.tr/tr/ Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi22 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön