14 Ocak
#13449117

Turkcell   Kapsama Alanı Sorunumuza Çözüm Üretmiyor

Hürriyet Mahallesi, yakut Sokak, no.:** Bahçelievler/İSTANBUL adresinde yarı Bodrum bir evimiz mevcuttur. Ancak çok uzun zamandan beri, burada Turkcell kapsama alanı problemi söz konusudur. Zira, evin içerisinde Turkcell şebeke çekim seviyesi sürekli 0 (sıfır) düzeyinde olduğundan dolayı, evin içerisinde kesinlikle hiç arama yapamıyoruz, hiç arama alamıyoruz, hiç SMS gönderemiyoruz, hiç SMS alamıyoruz ve cep telefonumuzdan internete bağlanamıyoruz.


Evin dışına (Yakut 1 Sokağa) çıktığımızda da aynı sorunları yaşamaya devam ediyoruz. Yakut Sokağı, Mahmutbey Caddesi ile Hürriyet Caddesinin arasında (gayet merkezi bir noktada) konumlanmıştır. Bahsettiğim problemler kesinlikle cihaz kaynaklı değildir.
Zîrâ, ilgili lokasyonda, farklı farklı cihazlarda kullanılan Turkcell'e ait değişik faturalı ve faturasız hatlar için de aynı sorunlar yaşanmaktadır.


Gereğinin yapılması ve işbu mağduriyetimizin giderilmesi için, 07.11.2019 günü saat 11:50'de Turkcell Dijital Operatör Uygulaması üzerinden 96836439 numaralı işbu şikayetimi Turkcell'e bildirdim. 11.11.2019 günü saat 00:35'te Turkcell'in bana gönderdiği cevap ise şu şekildedir:


N**bey, Turkcell olarak size sunduğumuz hizmet kalitesini arttırmak ve altyapımızı iyileştirmek için sürekli çalışıyoruz. Kapsama alanı ile ilgili ilettiğiniz durumu inceledim. Bölgenizde, bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kriterlerine uygun 2g ve 3G kapsamamız bulunmaktadır. Bölgeye servis veren baz istasyonumuz vardır. Sinyal hızınız bulunduğunuz yerin coğrafi yapısına, hizmet alan abone sayısına / yoğunluğuna ve cihazınızın kapasitesine göre değişebilir.

Nejat Nejat 266 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Turkcell Temsilcisi16 Ocak

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz talebiniz hakkında inceleme yapılarak 03.12.2019 tarihinde yazılı olarak tarafınıza bilgi verilmiştir. Tarafınıza verilen yanıtları “Tüketici Şikayetleri > Şikayet Takibi” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

 • Nejat14 Ocak

  21. Yüzyılda, üstelik çok yakın bir gelecekte ülkemizde 5G teknolojisinin kullanılmaya başlanacağı bir dönemde, İstanbul'un göbeğinde, böyle bir kapsama alanı problemi aslâ kabul edilemez. İşbu problem, evimizin değerini düşürmekte ve evimize yeni bir kiracı bulmamıza engel teşkil etmektedir. Mağduriyetim Turkcell tarafından giderilmediği takdirde, her türlü hukuki haklarımı kullanacağım.

 • Nejat14 Ocak

  30.11.2019 günü saat 12:13'te, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Resmi İnternet Sayfasındaki "Tüketici Şikayet Bildirim Sistemi" üzerinden 12740129 numaralı şikayetimi bir kez daha Turkcell'e iletmiş olmama rağmen, 03.12.2019 günü saat 09:25'te bana şu yanıt gönderilmiş ve yine hiçbir çözüm üretilememiştir : "Sayın Nejat Karanfil, önceki tarihte ilettiğiniz başvurunuza istinaden yaptığımız açıklamaları yineler, konuya ilişkin ilave edeceğimiz bir husus bulunmadığını belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri aş"

 • Nejat14 Ocak

  Turkcell, anlamsız ve ısrarlı bir şekilde, konuyla ilgili teknik ekibini adresimize göndermekten ve problemin yerinde incelenmesi adına keşif yapılmasından imtinâ etmektedir. Bölgedeki baz istasyonunun, 2G ve 3G kapsama alanları için hizmet verdiğini tekrarlayıp duran Turkcell, mevcut baz istasyonunun 4G ve 4.5G mobil ağları için yetersiz kaldığını ve mevcut baz istasyonunu güçlendirmesi gerektiğini veya yeni - güncel bir baz istasyonu ile değiştirmesi gerektiğini bir türlü kabul etmemektedir.

 • Nejat14 Ocak

  Takdir edersiniz ki, kapsama alanı şikâyetimle ilgili Turkcell'in tarafıma gönderdiği işbu cevap, kesinlikle çözüm odaklı değildir ve son derece yetersizdir. İlgili lokasyonda kesinlikle arama yapamadığımı ve arama alamadığımı, sms gönderemediğimi ve sms alamadığımı, cep telefonumdan asla internete bağlanamadığımı ve işbu sorunların âcil olarak çözülmesini istediğimi gâyet açık ve net bir şekilde Turkcell'e iletmiş olmama rağmen, Turkcell bana bölgedeki 2G ve 3G servislerinden bahsetmiştir. Yukarıda belirtmiş olduğum aynı şikayet numarası üzerinden 13.11.2019 günü saat 11:28'de Turkcell'e göndermiş olduğum ikinci mesajımda, müşteri memnuniyetsizliğine yol açan sorunumun ciddi bir şekilde ele alınmasını, Turkcell'in teknik personelleri tarafından adresimizde gerekli araştırmanın ve incelemenin bir an önce yapılmasını ve problemlerin çözümüne yönelik gerekli adımların ivedilikle atılmasını önemle ve özellikle talep etmiş olmama rağmen, maalesef Turkcell tarafından hiçbir çözüm üretilmemiştir. Turkcell, 18.11.2019 günü saat 08:58'de ve 25.11.2019 günü saat 10:29'da tarafıma gönderdiği cevaplarda da, maalesef yukarıdaki yanıtının aynısını tekrarlamıştır ve ek olarak, şöyle bir ibâreye de yer vermiştir : "Konu ile ilgili çözüm sağlanamadığını düşünüyorsanız, şikayetiniz için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ya da Tüketici Hakem Heyeti / Mahkemeleri aracılığı ile de başvuruda bulunabilirsiniz."

 • Turkcell Temsilcisi14 Ocak

  Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak size bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler