06 Nisan 2016

Turkcell İstenmeyen SMS'ler Alıyorum!

Turkcell'den aldığım hattıma, hattımın eski sahibini başlattığı abonelik üyelik vs. gibi yerlerden bilgilendirme mesajı alıyorum. (Örneğin IMO İzmir bilmem ne yılı mezunu üyemiz vefat etmiştir) gibi. Turkcell'e iletişime geçtiğimde de hangi firmadan mesaj alıyorsam oraları arayarak durumu düzelttirmemi öneriyor! Yani şaka gibi. Sanki ben başlattım aboneliği. Turkcell'den eşit şartlarla abone olmuş iki kişiden biri yani ben bu sorunu yaşıyorum. Aynı bedelleri ödüyoruz ama ben sorun düzeltmeye mecburum. Diğer x şahısların böyle derdi yok. Adalet mi bu!

Nazım 77 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi08 Nisan 2016

    1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi hakkında Kanun ile pazarlama ve tanıtım amaçlı iletilerin (sms, e-mail, CC /IVR araması vb) alıcılardan önceden onay alınarak gönderilmesi düzenlenmiş bulunmaktadır. BTK düzenlemeleri uyarınca şirketimiz tarafından pazarlama ve tanıtım mesajları için Kanundan bağımsız olarak hali hazırda alıcılardan tercihleri alınmaktadır. Diğer yandan, pazarlama ve tanıtım mesajının şirketimiz tarafından değil, doğrudan hizmet sağlayıcı firma tarafından gönderilmesi durumunda ise, şirketimizin rolü bahse konu hizmet sağlayıcı firmalara iletişim hizmeti sunmakla sınırlı olup, Şirketimiz ne mesajın içeriğinden ne de izinlerden sorumlu değildir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Nazım06 Nisan 2016

    532 li hattınızı konuyla iligli 3 kez falan aradım. Ve yukarıda yazdığım cevap ları aldım...

  • Turkcell Temsilcisi06 Nisan 2016

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön