13 Mayıs 2013 #1795229

Turkcell İsteğim Dışında Gelen SMS'ler!

Operatörüm olan Turkcell den bir süredir çeşitli otellerden(değişik yörelerde yer alan) SMSler almaktaydım. Cep numaram rehberde yer almadığı gibi bu otellerin hiçbirinde kaydım bulunmamakta. Gelen SMSlerde yer alan otellerden birini arayıp görüştüğüm kişi Turkcell den paket olarak bu numaraları satın aldıklarını ve bu numaralara SMS gönderdiklerini ifade etti.


8 Mayıs'da Turkcell in "532" müşteri hizmetlerini arayıp şikayetimi dile getirdiğim görevli bana "genel"e ait bu mesajları benim onayımla engelleneceğini 24 saat geçtikten sonra bir daha gelmeyeceğini ifade etmesine rağmen 11 Mayısta 2 tane daha bu tipte SMS geldi. Artık ne yapacağımı bilemediğimden sizinle paylaşmak istedim.

Beril 124 Okunma

Cevaplar

  • Beril21 Mayıs 2013

    13 mayısta size ilettiğim şikayetime ilişkin GSM operatörüm sorunumla ilgili geri dönüş sağladıysa da tam bir çözüm olmadı, zira müşteri hizmetlerinde çalışan personelinde fazlaca bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Bugün YİNE benzer şekilde gelen mesaj neticesinde gönderen yer ile yaptığım görüşmede anladığım: reklam şirketleri ile Turkcell ile yaptıkları anlaşma neticesinde bu mesajların gönderildiğidir. Yani reklam şirketi bir bedel karşılığı Turkcellden bu numaraları almış oluyor. Sizlerden ricam bu işin hukuki boyutu nedir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? yardımcı olursanız memnun olurum

  • Turkcell Temsilcisi16 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön