25 Nisan 2014

Turkcell Iphone 4S Taahhüt Bitmeden Garanti Dışı Kaldı!

01.06.2012 tarihinde Teknosa bayi içerisindeki Turkcell standından satın aldığımız 2 yıl taahhütlü Iphone 4S cep telefonu arıza sebebiyle 09.04.2014 tarihinde Turkcell aracılığı ile servise (Genpa) gönderildi. Turkcell tarafından telefonun arızasının giderilemediğine, değişmesi gerektiği bilgisi verildi, fakat değişmesi için bizden 820 tl para talep ediliyor. Çünkü telefonun garantisinin bittiğini söylüyorlar. Faturaya göre haziran ayında bitmesi gereken garanti, telefon satıştan 3-4 ay önce aktive edildiği için garantisi bitmiş olarak görünüyor. Müşteri olarak bizim suçumuz nedir?


Yardımlarınızı rica ederim.

Fatih 117 Okunma

Cevaplar

  • Fatih28 Nisan 2014

    www.tuketici.gov.tr: 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da garanti ve tamir süresi nasıl düzenlenmiştir? Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıl ve/veya ilgili Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin ekli listesinde yer alan ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır. Bu bilgiye istinaden sorunumun halen çözülmemesi halinde bu hafta tüketici hakem heyetlerine başvuracağım. Bilginize.

  • Fatih25 Nisan 2014

    Teknik servis kayıt tarihi: 10/04/2014 Teknik servis takip no: 3293028 Teknik servisin internet sitesinde 10/04/2014 tarihinde telefonun değişmesi gerektiği, ve değişmesi için 820 tl'ye onay vermem gerektiği görünüyor. Akabinde Turkcell'e bildirmiş olmama rağmen 15 gündür sonuç yok. Genpa'daki yetkili iphonelarda bu durumla çokça karşılaştıkları iletti. Satış tarihinden önce telefon neden aktive edilir? Neden halen borcunu ödediğim telefonun garantisi yok? 2 yıllık taahhütüm devam ediyor. Yetkililerden bu soruma cevap istiyorum, otomatik mesaj değil. Telefonumun arızasının giderilmesini istiyorum.

  • Turkcell Temsilcisi25 Nisan 2014

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerimize yaptığı başvuruya istinaden inceleme yapılmakta olup inceleme sonrası müşterimize bilgi verilecektir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön