Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Turkcell Hattımın Fesih Beyanım İle İptal Edilerek Kapatılması Talebim

Caner
19 Haziran 19:36
345

0533*****75 numaramın anlaşma dışında yansıtılan ücretler ve miktarlarla fatura bedelleri gelmesi nedeniyle ve ödemekte zorluk çektiğim sebeplerle 0533*****75 numaramın iptal edilmesi ve kapatılmasını talep etmekteyim. Mevcut fesih ve iptal kapatılmasına ilişkin talebime konu yasaya ve hukuka aykırı biçimde cayma bedeli adı altında ücret yansıtılmamasını talep, beyan ve ihtar ederim.

Şöyle ki: 18/01/2022 tarih ve 32723 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketicinin Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” (“Yönetmelik”) ile cayma bedeli ödenmeksizin abonelik sözleşmesi feshi mümkün hale getirilmiştir. Bu yönde bir GSM operatörünün sözleşmeden cayan şahıs ya da kurumdan ceza bedeli adı altında bir bedel talep etme hakkı yoktur.

Bu sebeple tarafımıza cayma bedeli adı altında bir miktar yansıtılması halinde avukat beraberinde hukuki ve cezai yasal lem başlatacağımızı ve bu yönde mağduriyetimize konu diğer haklarımızla ilgili yasal işlem başlatacağımızı bilginize ihtar ederim.

19 Haziran 19:37 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell

20 Haziran 08:05

Merhaba Caner Bey, BTK aracılığı ile ilettiğiniz talebinize yine aynı kanal üzerinden 18/06/2024 tarihinde yazılı olarak yanıt verilmiştir. Verilen yanıtları BTK Online Şikayet Bildirim Sistemi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Saygılarımızla, Turkcell

Caner
21 Haziran 18:41

BTK üzerinden hiçbir cevabınız yoktur buradan yalan beyanla cevaplar vermeyiniz. Gerekli beyan ve cevabımızı hem buradan hem de BTK üzerinden yazdık. Asılsız cevaplarla değil mağduriyet çözümü ile yaklaşım yapın.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayet Yaz