Turkcell ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Turkcell Hattı Devraldığım Tarih Öncesi Tutarı Faturama Yansıttılar

116görüntüleme
Umit
Umit 23 Kasım 2020 12:16

Çalıştığım kurumdan ayrıldığımda uzun bir süre kullanmakta olduğum hattımı devraldım. Aldığım tarih itibariyle Turkcell'in bir tarifesine geçtim.

İlk ay faturasında tarife bedelinin 2 katı bir bedelin fatura edildiğini gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda yapacak bir şey olmadığını bunu kurumla halletmemi söylediler.

Mesele şu hattı devraldığım tarih öncesi bedeli kanunen bana nasıl fatura edebilirler. Devir tarihi itibariyle sorumluluk başlamıyor mu?  

Bu nasıl bir yaptım oldu zihniyetidir anlamıyorum.

Turkcell Logo
Turkcell23 Kasım 2020 12:17

Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak size bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

Turkcell Logo
Turkcell25 Kasım 2020 13:39

Değerli Müşterimiz, Devir işleminde hattı devreden devir için bayiye başvurduğu ve devir beyan formunu imzaladığı tarihten önce basılmış tüm faturaları ödemek zorundadır. Bu tarihte faturalandırılmamış borçlar devralanın ilk faturasına yansır. Devralan kişi faturalanmamış tüm borçları ödemek durumundadır. Devir işleminin tamamlanmasından sonra kesilecek olan ilk fatura devir alan müşterimiz adına kesilmektedir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler