11 Mayıs 2015 #3231789

Turkcell Hatalı Bir Şekilde Uzatılan Taahhütname

5 Mayıs 2015 saat 14.17'de tarafım Turkcell tarafından aranmıştır. Müsait olmadığım için telefonu babam cevaplamıştır. Kendisine oğlunuzun kontratı (taahhütname) si bitiyor denilerek detaylı bir bilgi vermeden yeni bir teklif sunulmuştur. Babam çok kısa bir süre içerisinde bittiğini düşünerek ve ekstra bir bilgi verilmemesinden dolayı uzatabilirsiniz demiştir ama taahhüdüm 08-07-2015'te bitecektir. Buna rağmen Turkcell 2 ay önce arayarak ve hat sahibiyle bile konuşmadan taahhütnameyi 08-07-2016'ya uzatmıştır. Olaydan haberim olduktan 2 gün sonra Turkcell'i arayarak itirazımı dile getirdim.

Mert 146 Okunma

Cevaplar

 • Mert12 Mayıs 2015

  Kendileri tarafın arandım herhangi bir çözüme ulaşılamadı hukuki bir hakları dahi olmadan alınmamış bir hizmet ve yanlış bir durum yüzünden para talep ediliyor. Her zaman ki gibi.

 • Turkcell Temsilcisi12 Mayıs 2015

  Müşterimiz ile 12.05.2015 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize talebi hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi11 Mayıs 2015

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Mert09 Mayıs 2015

  Turkcell ses kayıtlarının ve konunun inceleceğini 48 saat içerisinde tarafıma bildirileceği şeklinde bir cevap aldım. 2 gün sonra bana gelen mesajda şikayetin incelendiği ve bir hata ile karşılaşılmadığı söylendi. Tekrar aradığımda ise eğer bu şekilde sonuçlandığı iptal ettirmek istediğiniz takdirde 35 TL tutarında bir cezai ücret ödemem gerektiği söylendi. (Sadece 2015-2016 arasındaki hizmeti bile alınmamış hatalı uzatma için) Hat açılırken benim adıma açıldı ve ben gerekli imzaları attım. Fakat benim haberim olmadan kelime oyunları ile başkası tarafından benim muhatap olduğum kontrat uzatılabiliyor. Ve Turkcell'in savunması kendisine hattın kullanıcısı mısınız diye sorduğumda evet dedi demiş olmasıdır. (Detaylı bir soru sorulup gerekli bilgi verilmeden önce) Ama eğer bunu haklı bir sebep kabul ediyorsak faturaları hattın kullanıcısı ödemediği takdirde benim sorumlu tutulmamam gerekiyor Turkcell işleyiş sistemine göre. Velhasıl kelam hattın yasal sahibi ve tek kullanıcısı benim. Müşteri hizmetlerine bile bağlanmaya çalışırken bin bir türlü işlemden geçmem gerekiyor ama kendi çıkarları olan ve ucunda yasal bir sözleşme barındıran bir olayda başka bir kişi benim yerime onay verebiliyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön