31 Ekim 2015

Turkcell Haksız Olarak Yurt Dışında İnternet Kullanım Ücreti Tahakkuk Ettirilmesi

17 Ekim günü cep telefonu ve iPad data hattını Turkcell'e taşıdım. İmzaladığım sözleşme 12 aylık 500 dk, 500 SMS ve 1 GB internet. 29 Ekim günü Bakü'ye geldim. Otele ulaştığımda cep telefonuma güncel fatura tutarınız 167.76 TL diye bir SMS gönderilmiştir.


Akabinde telefonu derhal uçak moduna aldım. Yurt dışında hiçbir telefon ve data hizmeti almadım. İmzaladığım sözleşme sadece yurtiçi hizmetleri kapsamaktadır ve ben yurtdışı hizmetler için hiçbir yazılı ve sözlü talebim bulunmamaktadır. Haksız tahakkuk ettirilen tutar iptal edilmediği takdirde BTK, Tüketici Hakem Heyeti ve diğer yasal yollara başvuracağımın bilinmesini isterim.

İbrahim 207 Okunma

Cevaplar

 • Turkcell Temsilcisi02 Kasım 2015

  Müşterimizin 01.11.2015 tarihinde ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmakta olup inceleme sonrası müşterimize bilgi verilecektir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • İbrahim01 Kasım 2015

  Ben Turkcell ile sadece 12 aylık 500 dk, 500 SMS ve 1 GB internet sözleşmesi imzaladım. Yurtdışı için hiçbir hizmet talebim olmadı. Yukarıda açıklanan durum ticari ahlaka ve iyi niyet ilkelerine aykırıdır. Nasıl iPad data kullanımı için imzaladığım data hattı kullanımı yurtdışına çıkınca hizmet vermiyorsa cep telefonum içinde aynı durumun geçerli olmasını beklerdim. Ancak burada maalesef aynı işlem yapılmayıp istismar edilmiş bulunmaktayım. Yukarıda uğratıldığım haksızlığın düzeltilmesini rica ediyorum. Aksi durumda hakkımı BTK, tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemesinde arayacağımı ayrıca cep ve iPad data hattını iptal ettireceğimin bilinmesini isterim. İbrahim hüvez

 • İbrahim01 Kasım 2015

  Yurtdışı'ndan döner dönmez Turkcell kullanım hesap detaylarını inceledim. 150.- TL Yurtdışı Data Kullanımı olarak yer alıyor ancak herhangi bir detay açıklama yer almıyor. yurt dışında iken hiçbir web sitesine girmedim. Sadece Googlemaps uygulamasını otelin yönünü bulmak için birkaç kez açtım. Daha önce abonesi olduğum Vodafone da Googlemaps offline çalışıyordu. Aynı şekilde fatura tutarınız 167.67.TL'ye ulaştı mesajı gelince telefonu uçak moduna aldım ve Googlemaps uygulamasının Turkcell'de de offline olarak çalıştığını gördüm. Googlemaps uygulaması offline çalışıyorsa Turkcell'in bu 150. TL tutarındaki daha hattı neyin nesidir.

 • Turkcell Temsilcisi31 Ekim 2015

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön