Turkcell Haksız Kazanç Elde Ediyor Maalesef!

Erkan Erkan1 yıl önce

Adıma kayıtlı 5326290*** numaralı hattım üzerine Mayıs2017 'de Turkcell'den 36 ay vade ile iPhone SE cihaz satın aldım. 1 yıl taksitlerini ödedikten sonra 2018 Haziran ayında cihazın kalan bedelini tek seferde ödemek için Turkcell müşteri hizmetleri ile görüştüm. O gün itibarı ile kalan tüm tutarı ödeyerek telefon ile ilgili tüm borcu kapattım.

20.06.2018 'de kesilen faturada ilave 55,72 TL olduğunu görerek Turkcell'i aradım ve şikayetimi ilettim. O ve sonraki telefon görüşmelerimde müşteri temsilcileri (m. T.) tarafından " 55,72 TL 'nin gecikme bedeli olduğunu kampanyalı cihaz alan müşterilerde böyle bir sorun yaşandığını, sistemin faturaları yanlış hesapladığı, sorunun düzeltilerek fazla alınan bedelin sonraki ay faturalarından mahsup edileceği veya kredi kartıma iade edileceğini belirtilerek konuyla ilgili bir şikayet formu oluşturdukları" bilgisini aldım.

2 ay geçtikten sonra biri tarafından aranılarak "sistemlerinin cihaz ile ilgili kalan tutarı ilk aramamda yanlış hesapladığını, doğru tutar ile aradaki farkın gecikme bedeli adı altında faturama yansıtıldığı" belirtildi.

Bunun üzerine daha önce görüştüğüm temsilcilerin yanlış bilgi verdiğini belirterek görüşmelerin dinlenmesi talebinde bulundum.

Tüm bu görüşmelerin üzerinden 3 ay geçmiş olmasına rağmen oluşturulan şikayet formlarına Turkcell'den dönüş alamıyorum. Buna ilave olarak tarafıma ödeneceği söylenen 55,72 TL'nin ödemesi de yapılmadı. Tüm yasal haklarım saklı kalmak koşulu ile bu haksız kazancın durumu ile ilgili ayrıntılı bilgi rica ediyorum.

Cevaplar

profile-icon Erkan 1 yıl önce

Bahsettiğiniz bilgi verme şekli "İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz." ise aşağıdaki mesajda bunu yazmıştınız. Ancak bunu dışında konuyla ilgili tarafıma verilen hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

Turkcell Logo Turkcell 1 yıl önce

Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 30.11.2018 tarihinde bilgi verilmiştir. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Hizmet” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

profile-icon Erkan 1 yıl önce

Merhaba, İlk talebimi size ileteli 5 aydan fazla bir süre oldu. Sonraki şikayetim için ise 3 ay gibi bir süre oldu. En kısa süre dediğiniz bu ise yazık Turkcell in haline

Turkcell Logo Turkcell 1 yıl önce

Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Hizmet” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler