02 Eylül 2013 #1987766

Turkcell Haksız Fatura Tahsilatı Yaptı!

22.08.2013 tarihinde Turkcell'de bulunan iki hattımı başka operatöre aktarmak için başvurdum. Bana 2 ila 6 günde geçilir dendi. 31.08. tarihinde 01:00 de geçiş yapılacağı sms aldım. 31.08 sabahtan Turkcell hattım kapandı.


Fatura tarihim 25.08.2013 Turkcell'den ayrıldığım tarih 31.08. Ancak müşteri hizmetleri benden anlaşmam gereği tarife ücretimin tamamını tahsil edeceklerini belirtti ve fatura kesim tarihinize dikkat etmeniz gerekirdi şeklinde bir yanıt verdi.


Şimdi 5 gün için Turkcell benden bir aylık para istiyor. Turkcell sistemini kullanmadığım halde bu rakip firmaya geçme cezası gibi biz müşterilerden haksız yere alınan para. Tüketici hakem heyetine gidiyorum. Turkcell'den ayrılmak doğru.

Levent 39 Okunma

Cevaplar

 • Levent05 Mayıs 2015

  2 yıl oldu kimse cevap vermedi.

 • Levent02 Kasım 2013

  Turkcel 4 gün kullanım için 1 aylık ücreti tahsil etti. Bende Turkcel'i bırakıp vodafona geçtim. Orada da paket tarife tercih ettim vodafone benden ilk fatura için 15 günlük ücret tahsil etti. Turkcel teknik olarak iyi olabilir ancak fiyat politikası ve müşteri yalnıtlma ve haksız faturalar yüzünden son derece kötü bir firma. iki hattımı birden vodofona aktardım. Bir hattım kaldı taahüt bitince onu da vodofona aktaracağım. Aynı paraya çok daha fazla hizmet alıyorum. Sinyal sorunumda yok her tarafta çekiyor.

 • Levent12 Eylül 2013

  Turkcell sonunda aradı. Paket tarifesinin aynen tahsil edileceğini bunun yasal olduğunu, oparatör değiştirmeden önce onları bilgilendirmem gerektiği ve tarifemle ilgili değişiklik yapmam gerektiğini yapabilecekleri bir şey olmadığını belirttiler. 4 gün için iki hattıma 80 TL para ödeyeceğim. Bu oparatör değiştirmenin cezasıdır. Karşı oparatör ilk ay tahaütüm olmasına rağmen paket ücretimin 15 günlük isterken Turkcel ayrıldığım için tamamını tahsil ediyor. Bakalım Tüketici Hakem Heyeti bu konuda ne karar verecek.

 • Turkcell Temsilcisi12 Eylül 2013

  Müşterimiz ile 12.09.2013 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize Mobil Numara Taşıma işlemi ve faturalandırma süreci hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

 • Levent11 Eylül 2013

  Turkcell hala bir yanıt vermedi. Bu şikayeti incelemek bu kadar mı sürer. Mennuniyet sıfır. Bir hattım daha var onu da başka firmaya aktaracağım ve hakem heyetine başvuracağım.

 • Levent09 Eylül 2013

  Yanıt bekliyorum. Müşteri hizmetlrinin cevabını zaten belirtmiş bukunmaktayım

 • Turkcell Temsilcisi05 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön