26 Mart 2013 #1708102

Turkcell Haksız Bedel Tahsilatı!

2011 Ekim 050527**** nolu hattımın da iptali için Turkcell e yazılı bildirimde bulundum. Daha sonra Turkcell yetkilisi tarafından o bilindik ikna görüşmelerden biri aramızda geçti Hattımı iptal etmek yerine bir gsm mağazasına gidip sözleşme yaparak kontörlüye çevirebileceğim belirtildi.


Bende nasılsa yazılı iptal talebinde bulundum diye başımdan savdım . Ancak operatörce hiç kullanmadığım ve kapandığını düşündüğüm hattımdan 17 ay boyunca 800 küsur tl tahsilat yapıldı. Olayı fark ettiğimde 3 gün önce yaptığım şikayet sonucu bana geri ödemede bulunamayacaklarını beyan ettiler. Tek kuruşluk görüşme yapmadığım halde benden bilgim dışında alınan paramı geri istiyorum.

Rıfat 103 Okunma

Cevaplar

  • Rıfat29 Mart 2013

    Hattımın derhal kapatılarak benden haksız tahsil edilen bedelin geri ödenmesini talep ediyorum.

  • Rıfat29 Mart 2013

    Sorunum çözülmediği için buraya müracaat ettim. Bana iletilen süreç gayri hukukidir.Yazılı bir belge ile iptali istediğim hat ile ilgili yeni bir hukuki işlem tesis edilmediğinden bu yazılı belge geçerli olduğu halde hiç bir cihaza takılı bile olmayan ve hiçbir şekilde kullanılmayan hat için 17 ay para tahsil edilmiştir. gsm operatörleri müşteriyi yanlış yönlendirerek bu soyguna aracılık etmektedirler. Bana hattımı kontorlüye çevirme seçeneği sunulmuş ve bu işlem için bayiye gidip işlem yaptırmam önerilmiştir. tarafımdan bu işlem gerçekleştirilmemiştir. Bunun üzerine hat kapatılmayıp ücret tahsil edilmeye devam edilmiştir. Sorunum çözülmemiştir.

  • Turkcell Temsilcisi27 Mart 2013

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden 25.03.2013 tarihinde görüşülmüştür. Müşterimize hat iptal süreci hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön