14 Ocak 2014

Turkcell Haber Vermeden Yasal Takibe Aktarıyor

Yaklaşık 3 yıl önce, Turkcell'den vınn satın aldım. Sonrasında hızından memnun kalmadığım için bir arkadaşıma verdim. Arkadaşım hiç ödememiş ve takibe girdim. Turkcell'e gerekli açıklamayı yaptım ve sağ olsunlar borcun tamamını taksitlendirdiler. Borç biteli çok oldu. Ancak hala her ay 4-5 liralık fatura geliyordu. Bu ne diye sorduğumda da önceki aylardan kalan telsiz vergisi vs. falan diyorlardı. Son ay gelmedi. Ödemedim. Bana hiçbir şekilde telefonla uyarı yapılmadı ve Turkcell'den ''Yasal Takibe Girdiniz'' şeklinde bir sms geldi. Dalga mı geçiliyor! Ben bu hattan kurtulamayacak mıyım? Ayrıca yasal takibe aktarılması için, fatura kesim tarihinden itibaren 120 gün geçmesi gerekmiyor mu?

Furkan 88 Okunma

Cevaplar

  • Furkan17 Ocak 2014

    Turkcell ilk başta, hattı kullanmamam durumunda da yine vergileri olduğunu, bu vergilerin çok küçük tutarlar olduğu için her ay değilde, birikerek 2-3 ayda bir fatura çıktığını ve bu yüzden sürekli kontrol etmem gerektiği bilgisini vermiş olsaydı böyle bir sorunla karşılaşmayacaktım. Bugün Turkcell'den beni arayarak gerekli açıklamaları yapan sosyal medya uzmanı Gülcan Hanım'ın şahsına çok teşekkür ederim. Kendisi konuyu en ince ayrıntısına kadar açıklamıştır ve kendi hattıymış gibi sahiplenici bir şekilde yardımcı olmuştur. Turkcell böyle personellerinin kıymetini bilsin. Teşekkürler.

  • Turkcell Temsilcisi17 Ocak 2014

    Müşterimiz ile 17.01.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize 20.10.2013 Tarihli Faturası ve Yasal Takip Süreci hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi15 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön