08 Temmuz 2016

Turkcell Faturada Haksız Ücretlendirme

Haziran ayında kullanmakta olduğum Gsm operatörü olan Turkcell'den Goller Cepte aboneli adı altında ücretsiz olduğu ifade edilen bir bilgilendirme mesajı geliştir. Üyelik talebim ve onayım olmamasına karşın dönem faturamı incelediğimde faturama 14 TL civarında bir tutar yansıdığını gördüm. Konu müşteri hizmetlerine iletildi ve herhangi bir geri iade işlemi yapılamayacağı tarafıma iletildi.


Bahsi geçen Goller Cepte abonelik işlemi iptal edildi fakat ücret faturamdan düşülmedi. Konu ile ilgili şikayet formu doldurulması talep ettiğimde konu başlığı bulunmaması sebebi gibi saçma bir gerekçe ile şikayet formu oluşturulmadı ve müşteriye geri dönüş yapılmadı. Daha vahim olanı son faturada işlem farklı bir başlık ile tarafıma fatura edilmesi olmuştur. Müşterinin bilgi ve onayı olmadan faturaya ilave edilen tutarın iadesi için gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Barış 183 Okunma

Cevaplar

 • Barış23 Ağustos 2016

  Daha önce yaptığım itirazlar sonuç vermediği gibi bu ay da faturama yansıtılan at yarışları ile ilgili mesajlar için 10 TL ilave ücreti fatura ilave eden Turkcell i kınama mesajlarına bir yenisini daha eklemek isterim. Haksız kazanç elde etmeye devam eden ilgili operatör ile baglarimin en kısa surede sona erdirilecegini yetkililere iletmenizi saygılarımla arz ederim

 • Turkcell Temsilcisi13 Temmuz 2016

  Müşterimizin BTK'ya ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 31.05.2016 tarihinde e-posta ile bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Barış08 Temmuz 2016

  Turkcell bu ve buna benzer uygulamaları sürekli yapıyor ve müşterilerinden haksız kazanç elde ediyor. Çok uzun zamandan beri Turkcell kullanıcısıyım. Lakin artık çok yoruldum.

 • Turkcell Temsilcisi08 Temmuz 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön