13 Nisan 2018
Yorum Yap
#10331991

Turkcell Fatura Vermiyor!

Ben Turkcell bayisinden garantili faturatelefon almıştım fakat telefonumun IMEI numarasının klonlandığına dair mesaj aldım. Bu sebeple telefonun geçmişte kesilen faturası elimde yok şu an. Turkcell'den faturanın bir nüshasını talep etmekteyim fakat Turkcell faturayı vermiyor bana bu sebeple fatura olmadığından dolayı mağduriyetimi de gideremiyorum.

Aykut Aykut 811 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Aykut17 Nisan 2018

  Ben sizden fatura istiyorum sizin verdiğiniz cevabın konutla zerre alakası yok. Geçmişte sizden aldığım telefonun faturasını istedim sizden ama siz anlamak istediğniz gibi anlamışsınız yine

 • Turkcell Temsilcisi17 Nisan 2018

  Değerli Müşterimiz, IMEI numaraları yasal olmayan yollarla kopyalanıp, değiştirilebilmektedir. Bu durum kullanıcı kaynaklı olmamasına rağmen, kopyalama ya da değiştirme işleminin kimler tarafından yapıldığı saptanamadığından, 5392 sayılı yasa ve Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazlara Dair Yönetmelik (18.10.2005) yönetmelik gereğince GSM operatörleri, Telekomünikasyon Kurumu tarafından bildirilen, kayıt altına alınmamış ve klonlu cihazların kullanım dışı bırakılması ile görevlendirilmiştir. Bu yasal gereklilik nedeniyle BTK tarafından kayıt dışı/klonlu olarak listelendiği/iletildiği için kullanım dışı bırakılmıştır. Kayıt dışı ya da klonlu olan cihazlar kullanılamayacaktır. Cihazınızla ilgili gerekli kontroller http://www.mckstk.gov.tr/tr/imeisorgu.php Bilgi Teklonoloji Kurumu’nun internet sitesinden kontroller yapılabilir. Cihazınız henüz kapatılmadı ise, satın aldığınız tedarikçi firmadan kayıt altına aldırabilirsiniz. Cihazınız kapatıldı ise BTK’ya başvurabilirsiniz. BTK Bilgi İhbar Merkezi: 0312 294 94 94. Ve Bilgi Teklonoloji Kurumu’nun internet sitesi http://www.mcks.gov.tr/tr/ Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Yardım” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Aykut13 Nisan 2018

  Talebimi defalarca ilettim ama yardımcı olamayız dediler her defasında

 • Turkcell Temsilcisi13 Nisan 2018

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Yardım” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler