20 Ekim 2016 #6739468

Turkcell Fatura Üzerinden Alınan Tablet İçin İstenen Ücret!

Cep telefonu faturası üzerinden aldığımız tabletin sim yuvası arızalı, sim kart yerine oturmuyor. Satın aldığımız Eskişehir Turkcell Aktif Köprübaşı şubesine satın aldığımız tarihten bir gün sonra yani 13.10.2016 tarihinde geri götürdüm. Arızalı olduğunu tespit ederek KVK servisine yollayacaklarını söylediler. KVK'dan gelen SMS mesajına göre benden 90 TL servis ücreti talep ettiler. Sıfır alınan bu ürün için tüketici arızası olmamasına rağmen tüketici arızası olduğunu söylüyorlar. Sim kart yuvasının hatalı olması nasıl tüketici hatası olarak kabul ediyorlar anlaşılır gibi değil. Ayrıca arka kapağı açılır-kapanır bir ürün değil. Bu durum için benden ücret talep edilmemesi gerekli. Garanti kapsamında olması gerekli.

Sebahattin 120 Okunma

Cevaplar

 • Sebahattin03 Kasım 2016

  Mağduriyetim devam etmektedir, bilgilerinize... Sıfır üründe kart giriş yeri hatalı üretim. Bu benim hatam olamaz. Bozuk ürünü satıyorsunuz, tüketiciyi mağdur ediyorsunuz, bir de tamir için ücret talep ediyorsunuz...

 • Sebahattin27 Ekim 2016

  Sorumluluk bize ait değil diyorsunuz ama ürünü Turkcell. Den aldık hatta faturada da Turkceell Aktif aş olarak geçmektedir. Servise git diyorsunuz. KVK Sevisi de bizim sorumluluğumuz yok sorumluluk satıcıya aittir diyor. Sonuç olarak biz malı sattık ne yaparsanız yapın diyorsunuz öyle mi? Bu arada ürün şu an serviste olduğu söyleniyor ve halen servis ile bayi arasında gidip gelmekte deniyor üstelik bize sadece gitti geldi şeklinde bilgi verilmekte. Tam olarak şu anda nerede olduğu da belli değil. Satıcı bayi sizin bayiniz değil mi? Sattığınız malın arkasında durmanız gerekmez mi?. Bu ürünün şahsıma yenisinin verilmesini talep ediyorum.

 • Turkcell Temsilcisi21 Ekim 2016

  Turkcell İletişim Merkezleri'nden alınan cep telefonunda ve aksesuarlarda oluşacak arızalar ve/veya herhangi başka bir sebeple ürün iadesi, arızalanması, değiştirilmesi vb. talepler durumunda sorumluluk, satışın yapıldığı mağazaya, üretici ve ithalatçı firmaya aittir; Turkcell İletişim Hizmetleri'nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Teknik Servis şikayetlerinizi ilgili firmanın müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi20 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön