18 Mart 2013 #1691396

Turkcell Facebook Paketi!

Yaklaşık iki yıldır cepten Facebook kullanıyorum. Ağustos ayında yeni bir telefon aldım, (GALAXY ACE) ve takip eden aylarda faturalarım yüksek gelmeye başladı. Her defasında bayilere ve müşteri hizmetlerine sorduğumda ınternet kullandığımı söylediler.


Facebook kullanırken hiç bir videoyu ve linki açmamaya dikkat ettiğim halde, benim Facebook hareketlerim internet kullanımı olarak algılanmış ve ücrete tabi tutulmuş.
Paket tarifem 24 tl + 4 tl facebook olmak üzere 30 tl fatura beklerken, son 6 aydır faturalarım 50 tl ve üzeri geliyor. Bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum.

Davut 124 Okunma

Cevaplar

  • Davut18 Mart 2013

    Paketin ismi sınırsız Facebook, hangi linkten kullanırsam kullanayım ücretsiz olması gerekmiyor mu. Bu bir tuzak değil mi biz müşteriler açısından, neden bilgilendirilmiyoruz... ??

  • Turkcell Temsilcisi18 Mart 2013

    Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışı sunuculara bağlanarak çalışan üçüncü parti uygulama ve içerikler için yapılan kullanım, müşterimizin internet paketi varsa paketinden yoksa kendi mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.Facebook paketine dahil olmayan ücretli içerikler (Örnek: youtube videolari) ve telefonunuza uygun facebook uygulamaları ile ilgili detayli bilgi için http://trcll.im/TU5H0 linkine ücretsiz tiklayabilirsiniz. Facebook ücretlendirme nedenleri aşağıdaki şekilde olabilmektedir. - Kullanılan cihaz smartphone (iPhone, Android vb) ise, arka planda çalışan uygulamalar/güncellemeler internet kullanımı yapabilir . - Facebook sayfası dışındaki uygulama marketlerinden indirilmiş olan (Nokia OVI gibi) Facebook uygulamalarından bağlanıldığında ücretlendirme olabilmektedir . -Arama motorlarından (Google, Turkcell-im vb) Facebook aratılıp bağlanıldığında Facebook’a tıklayana kadar başka bir sitede veri alışverişi olması nedeniyle ücretlendirme olabilir. - https://facebook.com şeklinde güvenli bağlantı yapıldığında ücretlendirme olabilir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön