22 Nisan 2013 #1755554

Turkcell Evrak Eksikliği!

31. 01. 2013 tarihinde İphone'numun kayıt altına alınması için Bodrum Yalıkavak'ta Turkcell Ekinci İletişime başvuru yaptım. iki buçuk ay kullandığım cihaz kayıt dışı olduğu gerekçesiyle 09. 04. 2013'te kapatıldı. BTK yı aradım evrak eksik dediler. Ne Ekinci iletişim ne de Turkcell konuyla ilgili hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. Evrakları tekrar yollamam için ödediğim verginin makbuzunun aslı gerekiyor. Bu belge bende olmadığı için tekrar yollayamıyorum.

Ayşegül 1.218 Okunma

Cevaplar

  • Ayşegül23 Nisan 2013

    Ben telefon kaydımla ilgili olan bütün koşulları tam zamanında yerine getirdim. Evraklarımı Turkcell'in BTK'ya doğru teslim edip etmediğini kontrol etmem mümkün değil. Fakat zamanında kaydını yaptığım ve vergisini ödediğim telefonum kapandı. Bu hatayı Turkcell ya da BTK yapmış olabilir. BTK'nın telefonu çoğunlukla çalışmıyor. Evrakların aslını tekrar istiyorlar ki banka 1 ay geçmiş makbuzun aslını tekrar veremiyor. Bu konuda Turkcell'de sorumluluk alabilir ve bu uygulamanın yanlışlığıyla ilgili şikayette bulunabilinir. Telefonum 1 hafta içinde açılmadığı takdirde hattımı kapatmayı düşünüyorum.

  • Turkcell Temsilcisi23 Nisan 2013

    5392 sayılı yasaya göre, GSM hatlı cihazların hırsızlığını önlemek ve kaçak olarak yurda girmesini engellemek amacıyla yeni bir düzenleme yapılmıştır. Yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi BTK tarafından belli kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır. Turkcell İletişim Merkezlerimiz sizlere bu konuda yardımcı olmakta ancak olumsuz bir durum yaşanması halinde Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurmanız gerekmektedir. Bu süreçle ilgili BTK Bilgi İhbar Merkezi'nin 0(312)2322323 numaralı hattından bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön