19 Nisan 2013 #1752136

Turkcell Ekstra Fatura Gönderdi!

Hepsi 500 tarifesini sözleşmeli olarak kullanıyordum. Tarife ücreti 35 TL idi. Sözleşme sürem dolunca Avea'ya geçtim. Bir sonraki ay Turkcell bana 60 TL fatura çıkarmış. Müşteri hizmetlerinde aldık soluğu. Bu nedir diye sorunca: Efendim bu kullandığınız paket çok eski bir paket. eee. Bu paketi sözleşmeniz bitince 59 TL'den kullandınız. 59 TL olan şey de 500 dk. konuşma ve 500 mb internet, 500 sms. Ben daha ne diyeyim ki?

Barış 32 Okunma

Cevaplar

  • Barış02 Mayıs 2013

    Ben 49 TL'den kullanmıyordum. 35 TL'den kullanıyordum. Ve sözleşme sona erince 59 TL oldu. Kısaca şunu belirtmek istiyorum. Biz kimseye güvenemeyecekmiyiz. Hep birileri fırsat kollayıp bizi enayi yerine mi koyacak. Bunu, Tcellin bir çözüm üreteceğine inandığım için değil de diğer tüketicileri bilgilendirmek için yazıyorum. Diyelim ki oparetör size 1 yıllığına x liradan tahahüt ile paket verdi. Siz bir yılı doldurduktan sonra da 1 ay daha kullanmalısınız ki cayma bedeli ödemeyin. Ancak bu arada operatör bu paketin fiyatını ikiye katlıyor. Eğer devam ederseniz aynı fiyattan diyor. Yok cayarsanız size ceza gibi bir fatura geliyor. Operatörler hat alırken size imzalattıkları sözleşmede, "size haber vermeden değiştirebilirim" maddesini de bize imzalattığı için bunu yasal zemine oturtmuş oluyor. Ben burada bana gönderilen faturanın tutarı peşinde değilim. Bizleri enayi yerine koyarak, soyulacak tavuk gibi görmelerine karşıyım ve hakkımı da tüketici heyeti vasıtası ile arayacağım.

  • Turkcell Temsilcisi23 Nisan 2013

    Müşterimize görüş ve yorumları için teşekkür ederiz. Hepsi 500 paketi yıllık abonelik kampanyası katılım sağlandığında,12 fatura dönemi boyunca aylık 49 TL’ye tarifeden faydalanmanıza imkan sağlamaktadır.Yıllık abonelik kampanyasına katılım sağlanmadığında ise aylık paket ücreti 59 TL.olup,konu ile ilgili bilgiler web sitemizde http://www.turkcell.com.tr/bireysel/Sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/Hepsi-Paketi.aspx linkinde yer almaktadır. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön