24 Ekim 2016 #6761395

Turkcell Daha Hesaplı Tarife Seçimine İzin Vermiyor

Yaklaşık 20 yıldır Turkcell faturalı hattım var. Kasım ayında dolacak taahhüt sürem için aradılar ve bana içerik, ücret olarak uygun olduğunu düşünmediğim yeni bir tarife önerdiler. İncelemek için zaman istedim ve Turbo Avantaj 3 GB paketi kampanyasının benim kullanımım için daha uygun olacağını değerlendirdim. Mobil "Hesabım" uygulamasından taahhütlü abonelik yapmak istediğimde; "bu paket hattınız için uygun değildir" uyarısını aldım. Aylık 15 TL daha pahalı olan taahhütsüz tarifeye ise uygun muşum! İncelediğimde, yaklaşık 50 farklı paketin bu kampanyaya dahil edilirken, benim tarifemin katılmadığını gördüm. Mobil canlı yardım hattı çalışanı da bu konuda yardımcı olacak bir açıklama getiremedi. Benim görüşüm; Turkcell'in mevcut aboneleri arasında ayrım yapıp, daha ucuz tarifelerden yararlanmalarını engelleyen bu uygulaması tüketici haklarına aykırıdır ve düzeltilmelidir.

Tezer 177 Okunma

Cevaplar

 • Tezer31 Ekim 2016

  Nazik ilgisi ve gayretleri için müşteri ilişkilerinden Çiğdem hanıma teşekkür ederim.

 • Tezer31 Ekim 2016

  Hiçbir şey yapmadılar. Tek yaptıkları istediğiniz tarife size uygun değil demek. Kullandığımdan daha pahalı bir tarifeyi seçmek zorundaymışım yani. Öncelikle mevcut 2 hattımdan faturasız olanını ve sonrasında 20 yıllık hattımı diğer operatörlere nakil edeceğim bu durumda. Ne diyelim sağ olasın Turkcell...

 • Turkcell Temsilcisi31 Ekim 2016

  Müşterimiz ile 31.10.2016 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize talebi hakkında bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi24 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön