20 Şubat 2013

Turkcell Cihazım Klonlandı!

Yurt dışından almış olduğum telefonumu, gelir gelmez vergi dairesine 100 tl Turkcell iletişim merkezine 10 tl ödeyerek kayıt ettirdim. 6 ay sonra telefonumu yetkili Turkcell shop a giderek resmi evraklı olarak 2. El cihaz diyerek verdim ve yeni bir cihaz aldım. 3 gün sonra cihazımın klonlandığını ve BTK tarafından bloke edildiğini telefonla ileterek telefonu geri almam söylendi. BTK Yı bende aradım ve yapılacak bir şey olmadığını ilk kayıt edilmiş numaranın dışına kullanılamayacağını ilettiler.

İsmail 188 Okunma

Cevaplar

  • İsmail07 Mart 2013

    Sayın yetkili sanırım ifade edemedim, yurt dışından almış olduğum telefonun tüm işlemlerini türkcell tim mağazası aracılığı ile yapmış olmama rağmen, kurumunuz yani TURKCELL tarafından belgeler BTK ya gönderilmediği için, şu an telefonum kullanılamaz halde. Bu konuyla ilgili olan mağduriyetimin ve maddi zararımın sorumlusu kim, TURKCELL e güvenmekmi hatam.

  • Turkcell Temsilcisi21 Şubat 2013

    IMEI numaraları yasal olmayan yollarla kopyalanıp, değiştirilebiliyor. Bu durum kullanıcı kaynaklı olmamasına rağmen, kopyalama ya da değiştirme işleminin kimler tarafından yapıldığı saptanamadığından, 5392 sayılı yasa ve Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazlara Dair Yönetmelik (18.10.2005) yönetmelik gereğince GSM operatörleri, Telekomünikasyon Kurumu tarafından bildirilen, kayıt altına alınmamış ve klonlu cihazların kullanım dışı bırakılması ile görevlendirilmiştir. Bu yasal gereklilik nedeniyle BTK tarafından kayıt dışı/klonlu olarak listelendiği/iletildiği için kullanım dışı bırakılmıştır. Kayıt dışı ya da klonlu olan cihazlar kullanılamayacaktır. Cihazınızla ilgili gerekli kontroller http://www.mckstk.gov.tr/tr/imeisorgu.php web sitesinden yapılabilir. Cihazınız henüz kapatılmadı ise, satın aldığınız tedarikçi firmadan kayıt altına aldırabilirsiniz. Cihazınız kapatıldı ise BTK’ya başvurabilirsiniz. BTK Bilgi İhbar Merkezi: 0312 232 23 23. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön