20 Mart 2013 #1696552

Turkcell BTK'nın Kararı Hiçe Sayıldı!

Başkasının adına kullandığım hattımı devir aldıktan sonra Turkcell faturama Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi,Telsiz ruhsat yeni abonelik taksiti ve telsiz kullanım taksidi yansıttı.Karar Tarihi : 26.09.2012,Karar No:2012/DK-14/453 Aboneliğin güncelleştirilmesi işlemleri MADDE 5:(5) Kullanıcıların hatları kendi üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler işletmeciler tarafından karşılanır.Hükmü olmasına rağmen benden 41,88 TL ücret kesmektedir.Ayrıca devir işlemi sırasında TİM'de görevli personel beni itham ederek''Ne biliyim senin kullandığını git hat sahibi getir''şeklinde davranmıştır.Kanuna göre bu şekilde uygulama yoktur!

Bünyamin 233 Okunma

Cevaplar

  • Bünyamin21 Mart 2013

    21/03/2013 saat 15:40 civarında TURKCELL müşteri hizmetlerinden aradılar.Söz konusu vergilerin güncel faturada görünmesine rağmen faturaya yansıtılmayacağını,sadece telsiz kullanım ücretini (1,54 krş civarı) ödeyeceğimi belirttiler.Saygısızlık yapan TİM personelinin ise ikaz edildiği tekrar aynı olayın yaşanmaması için girişimler yapıldığı tarafıma iletildi. Sonuç olarak ; TURKCELL firmasının olaya yaklaşımı hızlı ve etkin oldu.Müşteri hizmetleri personeline davranışından dolayı teşekkür ediyorum.Hukuksal olarak bana ait olan paramın cebimde kalması ve sorunun kısa sürede çözümlenmesinden dolayı mutluyum..Şikayetvar.com'a da bizlerin sorunlarını gerekli yerlere ileterek yardımcı olduğu için ayrıca teşekkür ederim.Saygılar

  • Turkcell Temsilcisi21 Mart 2013

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön