Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Turkcell Bilgim Dışı Faturama İnternet Üzerinden Borç Para Ekledi

Süleyman
12 Mayıs 17:21
115
Süleyman'ın Teşekkür Mesajı
“Şikayetvar sitesi büyük bir özenle mağduriyetleri çözmektedir, hem de çok hızlı bir şekilde. Şahsen yaşadığım tüm olumsuzlukları etkin bir şekilde çözmüştür. Bu sitedeki tüm görevlilere sonsuz teşekkürler. Eğer haksızlığa uğradığınıza inanıyorsanız, lütfen üşenmeden bu sitede şikayetinizi yayınlayın.”

Turkcell, internet üzerinden haksız kazanç elde ediyor iddiası bulunmaktadır. İddiaya göre, herhangi bir web sitesinde lem yaparken, oturum anında Turkcell tarafından ele geçiriliyor ve bağlantı başka bir siteye yönlendiriliyor. Bu yönlendirmeyle, kullanıcının Turkcell aboneliği üzerinden Paycell hesabına para transferi gerçekleştiriliyor. Turkcell'in, kullanıcıların hesaplarından para transferi yaptığı iddia ediliyor. Ayrıca, kullanıcının asıl iletişim kurmak istediği web sitesi gibi davranarak cep telefon numarası talep edildiği, ardından Paycell tarafından bir pin kodu gönderildiği ve bu kodun girilmesinin istendiği belirtiliyor. Pin kodu girildikten sonra, Turkcell faturasına belirli bir miktar borç yansıtıldığı ve bu işlem için tebrik mesajı gönderildiği ifade ediliyor. Eğer kullanıcının bir Paycell hesabı yoksa, otomatik olarak yeni bir hesap açıldığı iddia ediliyor. Şikayetçi, Milli Emlak web sitesinde işlem yapmak isterken, Turkcell tarafından bilgisi ve isteği dışında 200 TL'nin nasıl alındığını ekteki fotoğraflarla açıklıyor ve bunu bir siber suç olarak nitelendiriyor. İnternet bağlantılarına izinsiz müdahale edilerek para transferi yapıldığı ve dikkatsiz veya baskı altındaki kullanıcıların bu durumdan etkilenebileceği belirtiliyor.

Turkcell Bilgim Dışı Faturama İnternet Üzerinden Borç Para Ekledi
Turkcell Bilgim Dışı Faturama İnternet Üzerinden Borç Para Ekledi
Turkcell Bilgim Dışı Faturama İnternet Üzerinden Borç Para Ekledi
Turkcell Bilgim Dışı Faturama İnternet Üzerinden Borç Para Ekledi
+4
13 Mayıs 08:02 (Şikayetten 14 saat sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell

13 Mayıs 08:02

Değerli Müşterimiz, Talebinizi değerlendirilmesi için ilgili kanalımıza yönlendirdik. İnceleme tamamlandığında size bilgi verileceğini belirtmek ister, kısa bir süre daha beklemenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Turkcell

Süleyman
14 Mayıs 15:13

Şikayetvar sitesi büyük bir özenle mağduriyetleri çözmektedir, hem de çok hızlı bir şekilde. Şahsen yaşadığım tüm olumsuzlukları etkin bir şekilde çözmüştür. Bu sitedeki tüm görevlilere sonsuz teşekkürler. Eğer haksızlığa uğradığınıza inanıyorsanız, lütfen üşenmeden bu sitede şikayetinizi yayınlayın.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayet Yaz