30 Temmuz 2013

Turkcell Başka Operatöre Geçiş Hakkımı Engelliyor!

Babamın üstüne kayıtlı olan ancak 10 yıldır benim kullandığım Turkcell hattı kendi üstüme aldım. Üzerime aldığım için mevcut tarifem sıfırlandı. Çok daha kötü bir tarifeye geçirildim ve aylardır 100 milyondan aşağı fatura ödemiyorum. Hattımı başka bir operatöre taşımaya karar verdim. Taşıma yapabilmem için 3 ay beklemem gerektiğini söylediler ve bekledim.


3 ay sonra 'Numara taşıma talebiniz hattınızın yasal sahibi bilgisini güncellemiş olmanız sebebiyle mevcut operatörünüz tarafından reddedilmiştir' diye bir mesaj geldi. Turkcell'in müşterilerini böyle zorla tutma hakkı var mı? Daha fazla fatura ödemek istemiyorum. Kurtulmak istiyorum. Daha ne yapmam gerekiyor? Ödediğim 100'lerce milyon lira yetmiyor mu?

Vuslat 131 Okunma

Cevaplar

  • Vuslat02 Ağustos 2013

    elektronik haberleşme kanununun geçici 5, maddesine göre hattınız ile ilgili bir yıl boyunca hiç bir işlem yapamazsınız dediler.aşagıda ki kanunda öyle bir ibare yoktur: Aboneliğin güncelleştirilmesi işlemleri MADDE 5 – (1) Kullanıcılar, kullanmakta oldukları hatlar için, bir kereye mahsus olmak üzere 01.10.2013 tarihine kadar, ilgili mobil telefon hizmeti sunan işletmeci ile abonelik sözleşmesi akdedebilir. Abonelik sözleşmesinin akdedilmesi ile birlikte mevcut SIM kullanılmaya devam edilir. Söz konusu hatların eski abonelerinin yapılan işleme 01.10.2014 tarihine kadar itiraz hakları mevcuttur. İtiraz aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir: (a) Gerçek kişi eski aboneler, itirazlarını T.C. kimlik numaraları ile resmi kimlik belgelerini ibraz etmek suretiyle yazılı dilekçe ile gerçekleştirirler.(b) Tüzel kişi eski aboneler itirazlarını, vergi levhası ibraz etmek suretiyle yazılı dilekçe ile gerçekleştirirler. (2) Süresinde itiraz etmeyen eski abonenin hakkı düşer. (3) Eski abonenin süresinde ve geçerli şekilde itiraz etmesi halinde hat yeniden eski abone adına kaydedilir. Hattın eski abone adına yeniden kaydedilmesiyle kullanıcı ile imzalanmış olan abonelik sözleşmesi feshedilmiş sayılır. (4) Mobil telefon hizmeti sunan işletmeciler kullanıcıların abonelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi talebini yerine getirmek amacıyla, başvuran kullanıcılardan bu Usul ve Esasların Ek’inde yer verilen Taahhütname örneğini almak suretiyle işlem yaparlar. (5) Kullanıcıların hatları kendi üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler işletmeciler tarafından karşılanır. (6) Mobil telefon hizmeti sunan işletmeciler bu madde hükmünün suistimal edilmemesine yönelik olarak gerekli teknik ve idari tedbirleri alırlar. (7) İşletmeciler bu madde hükmü hakkında abonelerini uygun yöntemler ile bilgilendirebilir.

  • Turkcell Temsilcisi30 Temmuz 2013

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 30.07.2013 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön