26 Mart 2013 #1706215

Turkcell Aldığım Telefon Klonlanmış!

Türkcell bayinizden fatura karşılığında aldığım telefon kopyalanmış olarak çıktı ve kimin nasıl yaptığını bulamıyorlar ve bulamadıkları düzeltemedikleri için telefonum kaçak olarak gözüktüğünden kapandı 2100 tl'ye aldığım ve faturası olduğu halde kaçak olmadığını bildikleri halde telefonum kapandı çözümü yokmuş ama ben mahkemede çözümü bulacağım, az kaldı.

Aziz 109 Okunma

Cevaplar

  • Aziz26 Mart 2013

    Telefonumun emaili 3. şahıslar tarafından değil anlaşmalı servisiniz tarafından samsung kadıköy servisi tarafından değiştirilmiş, ve bunun oradan değiştiği belgeleriyle elimde mevcut, ama ne servisiniz nede turkcel bana yardımcı olmuyor, ben telefınumu turkcell faturama yansıyarak aldım telefonum kayıtlı ve faturalı kaçak değil kayıt altına alın ozaman neden almıyorsunuz, sadece tek hatla kullanırsam oluyomuş ama bunu kabul etmıyorum hiç birzaman

  • Turkcell Temsilcisi26 Mart 2013

    IMEI numaraları yasal olmayan yollarla kopyalanıp, değiştirilebiliyor. Bu durum kullanıcı kaynaklı olmamasına rağmen, kopyalama ya da değiştirme işleminin kimler tarafından yapıldığı saptanamadığından, 5392 sayılı yasa ve Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazlara Dair Yönetmelik (18.10.2005) yönetmelik gereğince GSM operatörleri, Telekomünikasyon Kurumu tarafından bildirilen, kayıt altına alınmamış ve klonlu cihazların kullanım dışı bırakılması ile görevlendirilmiştir. Bu yasal gereklilik nedeniyle BTK tarafından kayıt dışı/klonlu olarak listelendiği/iletildiği için kullanım dışı bırakılmıştır. Kayıt dışı ya da klonlu olan cihazlar kullanılamayacaktır. Cihazınızla ilgili gerekli kontroller http://www.mckstk.gov.tr/tr/imeisorgu.php web sitesinden yapılabilir. Cihazınız henüz kapatılmadı ise, satın aldığınız tedarikçi firmadan kayıt altına aldırabilirsiniz. Cihazınız kapatıldı ise BTK’ya başvurabilirsiniz. BTK Bilgi İhbar Merkezi: 0312 232 23 23. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön