02 Kasım 2017
Yorum Yap
#9750132

Turkcell 68 TL Fatura 138 TL Oldu

Telefon faturam 68 TL civarında gelmekteydi. Dün telefonuma faturanız 138 TL oldu diye bir mesaj geldi. Araştırdığımda iPhone iMessage için yurt dışına sürekli mesaj göndermiş. Turkcell 'in iddia ettiğinine göre sürekli iMessage veya FaceTime'ı iPhone ayarlarından kapatıp açınca oluyormuş. Kendilerine işim gücüm yokta sürekli iMessage veya FaceTime 'ı kapatıp açacağım mı dedim biz bilemeyiz dediler.


Araştırmalarıma rağmen diğer operatörlerden hiç bu şekilde şikayet alınmamış. Müşteri temsilcisine bu durumun ne olacağını sorduğumda yapacak bir şey yok beyefendi cevabını alıp telefonu kapattık. Ama yapacak bir şey bence var. Üzerime olan 4 adet hattı 1-2 gün içinde başka bir operatöre taşıyıp bu saçmalıktan kurtulmak. Ne zaman Turkcell' e geçsek hep bir sıkıntı oldu.

Ömer 513 Okunma

Cevaplar

 • Ömer12 Kasım 2017

  Bu şikayeti yaptıktan sonra faturamdan arılan SMS ücretlerini silerek güncellediniz. Hesabım uygulamasından baktığımda bunu gördüm. Ama başka operatöre geçtiğimi anladınız sanırım ki faturam basılıp mailime geldiğinde SMS'leri tekrar fatura ettiğinizi gördüm. Bu kadar basit olmamanız gerekirdi. Başka operatöre geçerek ne kadar iyi bir tercih yaptığımı gördüm

 • Ömer03 Kasım 2017

  Bunu bende biliyorum fakat 83 TL'lik kaç tane SMS gönderebilirki. Sizin operatörünüzden başka hiçbir operatörde bu saçmalık yok. Her Turkcell e geçtiğimde mutlaka bu tarz bir saçmalıkla karşı karşıya kalıyorum. Yarın bütün hatlarımı başka bir operatöre taşımanın vakti gelmiş. Bir daha görüşmemek üzere.

 • Turkcell Temsilcisi03 Kasım 2017

  Değerli Müşterimiz, FaceTime, iMessage uygulamalarını kullanmak isteyen müşterilerimizin cihazından otomatik olarak; Apple firmasının İngiltere Merkezi’ne 00447786205094 numarasıyla FaceTime, iMessage uygulamalarının aktive edildiğine dair bir SMS gitmektedir. Bu SMS`lerden yurtdışı SMS ücreti alınmaktadır. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi02 Kasım 2017

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler