13 Mayıs 2013 #1793705

Turkcell 2 Haftadır Mağdurum!

6 Mart 2013 tarihinde Turkcell bayiisine gidip yurt dışından getirdiğim telefonumu, üzerime düşen görevleri yerine getirerek eksik evraksız kayıt ettirdim. 2 ay kullandıktan sonra telefonum BTK tarafından kapatıldı. Turkcell'den öğrendiğim kadarıyla, Turkcell 16 Nisan'da evraklarımı onaylıyor, sonra 30 Nisan'da Turkcell beni arayıp kaydınız sistemimizden silinmiş gözüküyor diyor ve yapacak şeyin evrakların tekrar gönderilmesi olduğunu söylüyor.


Başta da BTK serverları bozukmuş diye söylüyor. BTK'ya bundan bahsettim ve bize bunu yazın dediler. Şikayetimi oraya da yapacağım. Tüm işimi bıraktım 2 haftadır mağdurum, bu konuyla ve bana verilen cevaplarla ilgili mahkeme de açacağım.

Burak 20 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi18 Mayıs 2013

    5392 sayılı yasaya göre, GSM hatlı cihazların hırsızlığını önlemek ve kaçak olarak yurda girmesini engellemek amacıyla yeni bir düzenleme yapılmıştır. Yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi BTK tarafından belli kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır. Turkcell İletişim Merkezlerimiz sizlere bu konuda yardımcı olmakta ancak olumsuz bir durum yaşanması halinde Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurmanız gerekmektedir. Bu süreçle ilgili BTK Bilgi İhbar Merkezi'nin 0(312)2322323 numaralı hattından bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Burak17 Mayıs 2013

    13 Mayıs'ta yazdık buraya, sorun çözümlenmediği gibi cevap verme lütfunda bile bulunmadılar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön