Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Turkcell 2 Günde 8gb İnternet Kullandığımı İddia Ediyor

Esma
22 Haziran 13:53
216

İki günde 8 GB internetim gitti. Bir ayda 10 GB bile kullanamazken, müşteri temsilcisi iki günde 8 GB kullandığımı söyledi. Mobil veri kullanarak arada Instagram'a giriyorum. Instagram iki günde 8 GB mı bitirecek? Geçen aylardan farklı hiçbir şey yapmadım.

Müşteri temsilcisi bir anda 5 GB gittiğini söyledi. Oyun oynamıyorum, sürekli mobil verim açık ama evde internet olduğu için sürekli wi-fi kullanıyorum. Arada film izleyip Instagram'a giriyorum, bir anda 5 GB nasıl harcayayım? Geçen aylarda filmleri mobil veri ile izliyordum ve geçen ay oldukça fazla mobil veri kullandım, bir ayda 8 GB internetim gitti.

Normalde bu kadar fazla kullanmam. Bu ayda (iki günde) sürekli wi-fi kullandım. Wi-fi kullanmasam bile film izlemek ve Instagram'a girmek için internet kullanan birisi iki günde 8 GB interneti nasıl harcayabilir? Müşteri temsilcisi Facebook kullandığımı söyledi. Ben yıllardır Facebook kullanmıyorum, hesabımın şifresini bile hatırlamıyorum.

Bu kullanımları kesinlikle kabul etmiyorum. Fatura kesilmediği için de işlem yapamıyoruz dedi. 28 gün boyunca 2 GB internetle fatura kesim tarihini mi bekleyeceğim? Fatura kesim tarihine kadar beklemem, sizin de bildiğiniz gibi imkansız. Sorunumun şu an çözülmesini istiyorum. Geçen ay o kadar mobil veri kullanmama rağmen 8 GB internet harcadım, normalde ayda 10 GB hiçbir şekilde kullanmıyorum.

Böyle birisinin bir anda 5 GB kullanması sizce de oldukça absürt değil mi? Üstelik uygulama yüklemedim, oyun oynamadım. Geçen aylardan farklı hiçbir şey yapmadım. Üstelik bir önceki aydan daha az mobil veri kullandım. Zaten iki günde nasıl daha fazla kullanayım? 5 GB internetin gittiği an, telefonu kapattığım andı. Çok net hatırlıyorum, o anda ben Instagram'da gezip WhatsApp'tan mesaj atıyordum, farklı hiçbir şey yapmadım.

5 GB bu şekilde gidemez. Bana boşuna arka planda uygulama açıktır falan demeyin, geçen aylardan farklı bir şey yapmadım, yeni uygulamam yok. Nasıl arka planda bir şey 5 GB mobil veri yiyecek, oldukça absürt. Gerekirse Tüketici Hakları'na kadar bu konuyu taşıyacağım.

22 Haziran 14:14 (Şikayetten 20 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell

22 Haziran 14:14

Merhaba Esma Hanım, Konu ile ilgili müşteri hizmetlerimize iletmiş olduğunuz talebiniz inceleniyor, sonuçlandığında size yazılı bilgi verilecektir. Verilen yanıtları “Tüketici Şikayetleri > Şikayet Takibi” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. Saygılarımızla, Turkcell

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Turkcell Faturalı Paketler Şikayetleri

Turkcell Haksız Tarife Zammı

Mustafa
12 Temmuz 21:29
390

Turkcell Taahhüt Yenileme Fahiş Zam

Çağatay
11 Temmuz 15:03
248

Turkcell İn Şaka Gibi Tarife Fiyatları

Himmet
10 Temmuz 20:06
309
1

Turkcell Operatör Sorunu Ve Çekmemesi

Emirhan
10 Temmuz 01:20
276

Turkcell Mobil Hat Kampanyaları

Nuri
06 Temmuz 16:00
281
Turkcell Mobil Hat Kampanyaları
Tüm Turkcell Faturalı Paketler Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz