15 Nisan 2013 #1744482

Turkcell 1 Gün Daha Dayanamadı!

533386**** no'lu Turkcell abonesiyim. Faturalarım her ayın 25. günü kesilir. 10 günlük süre verilir, bende süresinde ödeyemeyip kredi kartımın hesap kesim tarihinden bir gün sonraki gün olan 16 sında faturamı öderim. Yani son ödeme tarihini 10 gün geçirip bir sonraki ay gecikme bedeliyle faturamı yatırırım.


Gecikme faizi her ay faturama tahakkuk eder ama hiçbir zaman telefonum kesilmezdi ve hiçbir ay ödememezlik de yapmazdım. Ayrıca kontratlı cihaz olduğu için hesap kesim tarihimi de değiştiremiyorum. Yaklaşık 11 aydır böyle ödeme yapıp hattımı kapatmayan Turkcell bugün itibariyle hattımı kullanıma kapatmıştır. 1 gün beklese bu aksam faturam ödenecekti! Hiç yakıştıramadım Turkcell'e!

Vecih 74 Okunma

Cevaplar

  • Vecih16 Nisan 2013

    Turkcell A.Ş. lütfen muhasebe kayıtlarınıza bir bakarmısınız ? Son ödemelerin hepsi her ayın 16. gününde. Bugun'e kadar 2 numaram için sektirdiğim veya 2 ay üst üste ödemediğim fatura olmuşmudur?Düne kadar hiçbir şekilde kapanmıyordu.Sadece dün oldu bu olay ve ben gece 00:01 de (sırf kredi kartı hesap kesim tarihinden) ödemeyi yaptım.Bu olay sizin sözleşme şartlarınızdan dolayı son zamanlarda böyle oldu ve önümüzdeki 12 ayda bu şekilde olacak! 11 ay idare ettiniz,paranızı gecikmesiyle aldınızda 1 ay için mi bu durumu yaşattınız?

  • Turkcell Temsilcisi16 Nisan 2013

    Turkcell faturalı hatlarda, son ödeme tarihinden sonra faturaların ödenmemiş olması ile yapılan geçici kapama işlemleri, tüm müşterilerimiz için geçerlidir. Sistem tarafından yapılan kapama işlemlerine manuel müdahale yapılamıyor. Faturalar son ödeme tarihinde ödenmediğinde, müşterilerimize kısa mesaj ile uyarı mesajı gönderiyoruz ve bildirilen süreye kadar ödeme yapılmadığında hatların geçici olarak görüşmeye kapatılacağını bildiriyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimizin fatura ödemelerini resmi faturalarında belirtilen son ödeme tarihlerinde ödemelerini bekliyoruz. Ancak faturada yapılan bu bilgilendirmeye rağmen müşterilerimizin istisnai durumlarını göz önüne alarak son ödeme tarihlerinden sonrada ödeme için ek süreler tanıyoruz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön