Toplam çözüm sayısı
..
Turkcell ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Çorlu Turkcell Bayisinin Usulsüzlüğü!

2324görüntüleme
Aykut
Aykut 26 Ekim 15:17

2020 Aralık ayında annem eskimiş hattını yenisiyle değiştirmek için Çorlu Belediye Meydanı'nda, Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi'nde ki Turkcell mağazasına gidiyor. Sorun sadece bu kadar hattını yenilemek aynı numarayla hazır kartlı olarak devam etmek istediğini söylemesine rağmen. Bilgi vermeden altını çizerek söylüyorum. Kart için şuraya imza diyerek annemi faturalı hatta geçiriyorlar. Daha sonra 532'den faturalı dünyasına hoşgeldiniz tarzı mesaj geliyor.

İsteğimiz dışında olup, tekrar ediyorum bilgi verilmeden annem faturalı hatta geçirilmiş oluyor. Dahası 532 den 15 günlük itiraz hakkımı kullanarak faturalı hattı iptal ediyorum. Şubeye gidip konuştuğumda yanlışlıkla olmuştur diyorlar, bilgi vermeden faturalıya geçiren şahsın ismi m** g. Elimde sicil numarasıda mevcut ancak paylaşmayacağım.

Şubeye gittiğimde ne tesadüftür ki m***Hanım o günde sonraki günde izinliymiş. Turkcell merkezinde çalışanlar resmen laubali bir tavırla öyle bir şey olması imkansız tarzında gülerek cevap veriyor. Bende konuyu uzatmadan 532'den faturalı hattı iptal ediyorum.

Bu yaz ne tesadüf ki annem yurt dışına çıktıktan 1 hafta sonra hattı yeniden m*** g. İsimli şahıs faturalıya geçiriyor. Yurt dışına annem çıktıktan 1 hafta sonra da aynı sicil numaralı aynı şahıs tarafından tekrar faturalı hatta bilgi verilmeksizin geçiriliyor.

Annem yurt dışından geldiğinde paket yaptırmak için Turkcell Merkezi'ne gittiğimde 2 aylık ödenmemiş fatura borcum olduğu söyleniyor. Resmen beynimden vurulmuşa döndüm. Konuyu çevremdekilere anlattığımda Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi'indeki m**** Hanım'ın en az 5 kişiyi bilgi vermeden veya yalan bilgi vererek faturalı hat için imza attırıp faturalıya geçirdiğini öğrendim.

2021 yılının ortasında Çorlu/TEKİRDAĞ, Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi'indeki Şubeniz hakkında ve çalışan m** Hanım hakkında inceleme başlatmanızı rica ediyorum. Diğer merkezlerden daha fazla faturalıya geçiş yapıldığını göreceksiniz. Sebebi müşterilerin bilgisi dışında imza attırarak faturalıya zorla geçirmeleri ve şubeye gittiğinizde gülmeleri.

2 ay boyunca hiç kullanmadığım Faturamı komik bir şekilde, birikmiş fatura borcumu (! ), 100.30 TL bedelinde fatura bedelimin geriye iade edilmesini ve bahsi geçen şube hakkında detaylı inceleme yapmanızı, mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Konuyu elimden gelen Tüketici Hakları mahkemesi'de dahil her yere taşıyacağım.

Turkcell Logo
Turkcell26 Ekim 15:20

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi Dijital Operatör uygulamamız içinden "Yardım- Yeni talep İlet" bölümlerinden iletebilir; taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. https://dijital.li/a7gQ8 Saygılarımızla, Turkcell

Turkcell Logo
Turkcell27 Ekim 16:52

Merhaba Aykut Bey, Ürün ve hizmetlerimizin sunulması, ücretlendirilmesi vb. konularla ilgili şikayet, talep veya önerileriniz, hattın yasal sahibi ya da kullanıcısının isteği üzerine değerlendirilmektedir. Kişisel verilerin korunma kanunu çerçevesinde hattın yasal sahibinin veya kullanıcısı bayilerimizden, 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden ya da diğer hizmet kanallarımızdan ulaştığında memnuniyetle yardımcı olacağız. Saygılarımızla, Turkcell

Aykut
Aykut27 Ekim 17:38

Konunun çözüm sürecini ilgi ile takip ediyor, sonucunu merakla bekliyorum. En yakın sürede çözüme kavuşması dileğiyle. Teşekkür ederim.

Aykut
Aykut2 hafta önce

Dün faturalı hattımı iptal etmeme rağmen 79 TL lik fatura tutarı geldi. Çözeceğiz deyip 2 hafta sonra tekrar fatura göndermeniz konu hakkında ciddiyetinizi ve müşterilerinize verdiğiniz değeri göz önüne seriyor. Yasal tüm yollardan şikayetçi olacağım. Tüm hatlarımıda iptal ediyorum. Çok yardımcı oldunuz (! )

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 21 Ekim 11:21

Bir şirkette çalışmaktayım,. 15 yıldan fazladır özel telefonumun servis sağlayıcısı Turkcell dir. İşverenimiz, kullanmakta olduğumuz Turkcell hatlarımızın taahhüt sürelerinin dolduğunu ve Turkcell ile bu konuyu telefonda konuştuğunu ve bir Turkcell personelinin kullandığımız hatların yeni taahhütler...

profile
 • 0görüntüleme
 • 13 Eylül 09:09

2017 yılının Kasım ayında Ankara Kentpark Turkcell Mağazası'ndan Samsung Galaxy S6 Edge marka ve model telefon satın aldım. 2019 yılında telefonun pil sorunu ve ekrandaki çatlak sebebiyle telefonu ek garanti kapsamında kendilerine teslim ettim. Tamir sonrası telefonun kısa sürede ısınması ve kendi k...

profile
 • 0görüntüleme
 • 02 Ocak 17:43

22 Aralık Tarihinde Online web sitenizden numaramı taşımak için başvuruda bulundum. 1070*****61 sipariş numaralı numara taşıma talebim için 23 Aralık tarihinde yeni sim kartın Kuryenet firmasına teslim edildiğine dair bilgi geldi. Ancak hiçbir şekilde ürünün teslimat gerçekleşmedi. Siparişimden ya...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Aralık 2020 18:26

14.12.2020 tarihinde Turkcell hattımı Vodafone'a taşıma talebi için Vodafone mağazasına hat sahibiyle beraber gittim, sıkıntı olmadan hat taşıma talebim Vodafone tarafından alındı. Ertesi gün 15.12.2020 tarihinde sabah telefonuma gelen şu mesajlar karşılaştım: "sayın xx xxx, şebekemize yapmış olduğu...