Turkcell Yuvarlama Farkı Yanıltmacası!

Efecan B. |

Birkaç yıl önce ortaya çıkan "Yuvarlama Farkı" konusunu Turkcell iyice abartmış. 26,00 TL olan faturama nereden esti ise 0,07 TL'lik Yuvarlama Farkı yansıtmış. Sonunda bir yuvarlamaya ihtiyaç duymayan faturaya kafasına göre para bastığını gösteren bu örnekle Turkcell, kalitesini (!) bir kez daha kanıtladı.

Etiketler :

Vergi ve Ek Ücretler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Efecan B.
  22 Aralık
  13:41

  Turkcell,

  "Müşterimiz ile 15.12.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür.

  Müşterimize faturaları hakkında bilgi verilmiştir."

  şeklinde bir bilgilendirme yazmış olsa da fatura hakkında bir bilgi verilmemiştir. Daha önce yazdığım gibi sadece böyle bir uygulama olduğu söylenmiş fakat bunun neden/neye istinaden yapıldığına dair bir detay verilmemekte ısrar edilmiştir. Buna rağmen gerekli birimleri aktarın dediğimde de yapamayacaklarını belirtmişlerdir. Bu bilgileri 15 Aralık tarihinde zaten yazmama rağmen 16 Aralık'ta buraya farklı bir bilgi vermeleri yanlış yönlendirmeden farklı bir durum değil.

  Burada Turkcell standart bir cevap prosedürü izliyor olsa da çözüme ya da bilgilendirmeye yönelik bir durum halen söz konusu değildir. 10 Ocak öncesi de fatura çıkmayacağı için durumun ne olduğunu görememekteyim.

 • 16 Aralık
  10:46

  Müşterimiz ile 15.12.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür.

  Müşterimize faturaları hakkında bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Efecan B.
  15 Aralık
  09:57

  Turkcell tarafından 4 gün sonra arandım. Arandığım birim "Sosyal Medya Birimi" olarak belirtildi. Konu hakkında "Yuvarlama Farkı, tahsilat birimi tarafından kalemlerin yuvarlanması ve işlenmesi ile oluşuyor" şeklinde bir cevap verildi. Yaklaşık 10 kez "Ben Yuvarlama Farkı nedir ve neye istinaden yapılıyor diye soruyorum, kim yapıyor diye sormuyorum. Hep aynı 3 cümleyi kuruyorsunuz" dememe rağmen herhangi bir sonuç olmadı. Bende bunun üstüne bilgisi olduğu belirtilen birim olan Tahsilat Birimi'ne bağlayın dediğimde de bunun mümkün olmadığını belirttiler. Sonuç olarak Turkcell, numaramı taşımama rağmen hala daha belirsiz rakamlar ve söylemler ile zorluk çıkartmaya devam ediyor.

 • 11 Aralık
  12:44

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.