04 Mart 2013

Turkcell Yurtdışından Getirilen Telefonun Pasaporta Kayıt Sorunu!

Yurtdışından beraberimde getirdiğim telefonumu Rize-Çayeli'ndeki TİM ( Albayrak iletişim) bayiinde pasaportuma kayıt ettirdim. 3 ay sonra telefonum kapatıldı. BTK yı aradığımda pasaportumun kimlik bilgilerinin olduğu son sayfanın kendilerine gönderilmediği için telefonun kapatıldığını söylediler. Pasaportumu hemen ilgili bayii ye gönderdim.

Pasaportu alan bayan hemen işleme koyacağını söyledi fakat 4 gün sonra aradığımda bayanın 1 haftalık izne ayrıldığını öğrendim. Geri döndüğünde hala evraklarımı göndermemişti. Bir çalışanın izinde olması beni ne ilgilendirir ki o kişi dönene kadar benim evrağım bekliyor? Telefonum 1 aydır kapalı. Albayrak iletişimden şikayetçiyim.

Osman 70 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi05 Mart 2013

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden 04.03.2013 tarihinde yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi hakkında bilgi verilmiştir. 5392 sayılı yasaya göre, GSM hatlı cihazların hırsızlığını önlemek ve kaçak olarak yurda girmesini engellemek amacıyla yeni bir düzenleme yapılmıştır. Yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi BTK tarafından belli kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır. Turkcell İletişim Merkezlerimiz sizlere bu konuda yardımcı olmakta ancak olumsuz bir durum yaşanması halinde Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurmanız gerekmektedir. Bu süreçle ilgili BTK Bilgi İhbar Merkezi'nin 0(312)2322323 numaralı hattından bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön