04 Haziran 2015

Turkcell Yurtdışı İnternet Kullanımı!

Hindistan'a gittim. Gitmeden Turkcell'in uzaklar yurt dışı kampanyasına SMS ile katıldım. Gittiğimde telefonumu açtığımda, buradan uçağa binerken kapattığımda açık kalan hücresel 3g bağlantısı nedeniyle, yerel servis sağlayıcı ile bağlantı kurduğunu fark ettim. 2- 3 saniye içinde bağlantıyı kapattım.

Türkiye'ye döndüğümde tarafıma 49 TL yurt dışında internet kullanım bedeli fatura edildiğini gördüm. Bu fatura 0,7 KB, yani telefonun servis sağlayıcıya "ben buyum" bilgisi gönderdiği için, paket açılımı olarak kabul edilmiş. Bir kere ben yurt dışında herhangi bir uygulama veya tarayıcı ile herhangi bir 3.siteye bağlanmış değilim. Yani yurt dışında İnternet kullanmadım. Bu paket niye açıldı?

Ahmet 369 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet 16 Haziran 2015

    Servis sağlayıcı dışında herhangi bir 3.adres ile iletişim kurmadığım için internet bağlantısının başlamış sayılmaması gerekir. Kaldı ki servis ağlayıcı ile 1-2 saniyelik bir iletişim olmuş ve bağlantı derhal tarafımca iptal edilmiştir. Bu, verilmeyen hizmet için tarafımdan para alınmasıdır  Saygılarımla.

  • Turkcell Temsilcisi05 Haziran 2015

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 04.06.2015 tarihinde ücretlendirmede hata olmadığına dair mail ile bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi04 Haziran 2015

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön