11 Mayıs 2015

Turkcell Yurt Dışı Görüşme!

533****** no.lu hattın yasal sahibiyim. Hattı açıldığı günden beri annem kullanmaktadır. Annem 05 Nisan 2015 tarihinde Arabistan'a 14 günlüğüne umre için gitmiştir. Gitmeden önce akıllı yurtdışı tarifesi yapılmıştı. Yurt dışında telefonunu açtığı andan itibaren kesintisiz şekilde, bazen 4 sn. arayla "452" diye bir numaraya gece gündüz 2036 adet SMS gönderilmiş gibi ücretlendirme yapılmış ve 1.734,20 TL fatura gelmiştir. Mesajlar kesinlikle telefondan gönderilmemiştir, giden mesaj kutusunda mesajlar bulunmamaktadır. Kullanılmakta olan cihaz 2008 model, kayar kapaklı tuşlu basit bir telefondur (akıllı telefon değildir). Durum muhtemelen roaming anlaşmalı şirketten kaynaklanmaktadır.

Onur 3.082 Okunma

Cevaplar

  • Onur12 Mayıs 2015

    İnceleme yapılmış olup diyerek, zaten ayrıntılarda görünen "453" numarasına 2036 adet mesaj gönderilmiş diye bilgi verilmektedir. İbadet için Umre'ye giden 63 yaşındaki bir insanın, yıllardır aynı cihazı kullandığı halde hiç SMS göndermemiş olmasına rağmen, bu ziyaret sırasında 7 gün 24 saat (gerçekten de ayrıntılarda 24 saatin her saatinde mesaj gönderilmiş gibi görünmektedir) elinde telefon ile sürekli kurcalayıp, yanlışlıkla bu mesajları göndermiş olabilir denmektedir. Üstelik bu mesajlar yurt dışında telefonun açıldığı saniye başlamıştır. Ayrıca bu sırada hat "yurt dışında aramalara kapalı" şeklinde tanımlıdır. Aksi ihtimal araştırılmamaktadır. Beklentim, ön yargı ile değil gerçekten müşteri memnuniyeti adına, bu mesajlar bu telefondan gönderilmedi ise, ne olmuş olabilir diye teknik olarak incelenmesi, gerekiyorsa roaming anlaşmalı operatörden sorulması şeklindedir. 453 nerenin numarasıdır, ne mesajı gönderilmiştir, gibi bir sürü mantıksızlık mevcuttur.

  • Turkcell Temsilcisi12 Mayıs 2015

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 08.05.2015 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Turkcell Temsilcisi11 Mayıs 2015

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön