Turkcell Vefat Nedeniyle İptal ve Veraseten Üzerine Alma!

İbrahim G. |

Hat sahibi olan babam 25/03/2016 tarihinde vefat etmiştir. Şikayete konu telefon numarasını kendisi kullanmaktaydı. 532***,4**, 53***,7** nolu hatları da aynı şekilde kendi üzerine kayıtlıydı. 53***** nolu hattı ben kullanmaktaydım. Kendi üzerime almak için gerekli dilekçeleri verdim ama diğer hatlara ait borçların olduğu gerekçesiyle kullandığım hattın iptali yapılıp numarayı üzerime alamadım. Vefat nedeniyle iptal konusunda taahhüt ve cihaz bedeli borçları kaldırılıyormuş. Kullandığım sonu 45 olan hattımın taahhüt ve cihaz ücretleri iptal olunmasına rağmen diğer 53***** numaradaki cihaz ücretleri kaldırılmadı. Ve toplamda 800 TL borç çıkmış. 3 aydır kendi kullandığım hattım kapalı ve mağdur duruma düştüm. Kullanım bedellerini ödemeyi kabul ediyorum. Cihaz bedelleri ve taahhüt ücretlerinin silinmesini talep etmeme rağmen halen borç miktarı artarak geliyor.

Etiketler :

Hizmet Yetersizliği Numara/Hat Taşıma

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İbrahim G.
  20 Eylül
  20:25

  Sorunumun çözülmesi hasebiyle hem şikayetvar'a hem de Turkcell'e teşekkür etmek istiyorum. Şikayetvar'a ayrıca tekrar teşekkür etmek istiyorum. İşlemler belki yapılacaktı belki yapılmayacaktı ama şikayetvar'ın işlemleri hızlandırdığını söyleyebilirim. Gerekli borçlar silindi, hattımı üzerime alabildim. Ayrıca bu tarz üzücü durum sonrası Turkcell'in taahhüt ve cihaz bedellerini sildiği bilgisinin reklam olarak kullanılmaması da beni şaşırttı diyebilirim. Bu bilgiyi birkaç cihaz bedeli taksitini ödedikten sonra firmada çalışan bir müşteri temsilcisi söyledi.bence kesinlikle gerek sitelerinde gerekse reklamlarında bu borç silme konusunun reklamını yapmalılar.

 • 19 Temmuz
  09:03

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 17.07.2016 tarihinde SMS ile bilgi verilmiştir.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • İbrahim G.
  18 Temmuz
  22:50

  Halen iletişime geçilmesini bekliyorum.

 • 15 Temmuz
  09:29

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.