Turkcell Telefon Ekranında Çıkan Reklamlar ve Ek Onaysız Faturaya Yansıtılan Ücretleri!

Ali Yüksel Ç. |

Turkcell sıklıkla tüm telefon ekranını kaplayacak şekilde, hiç alakam olmayan uygulamaların reklamını yapıyor. Telefon o anda elimde arama vesaire yaparken yanlışlıkla evete denk gelince de hiç sorgusuz sualsiz, ek bir onay vesaire süreci olmadan 14 TL'lik bir ücreti hatta yansıtıyor. Goller Cepte denilen ve hiç alakam olmayan bir uygulama için faturama 14 TL'lik bir ücreti yansıttılar.

Bu şekilde bir satış aynen denize olta atıp acaba kim takılır diye beklemekten başka bir şeye benzemiyor. Çağrı Merkezini arayıp itiraz ettiğim zaman ise, Goller Cepte bizim uygulamamız değil biz sadece aracıyız gidip onlarla görüşün gibi komik bir de müşteriyi baştan savma yolu oluşturulmuş. Telefonum ekranını reklamlar ile işgal edip faturama 14 TL'yi sorgusuz sualsiz yansıtan Turkcell ama beni yönlendirdikleri bir X uygulaması.

Etiketler :

Habersiz İşlemler İçerik Sağlayıcı Ücret

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali Yüksel Ç.
  06 Haziran
  13:55

  Goller Cepte isimli uygulamanın sahibi olan firma arayarak ücret iadesini banka havalesi ile yaptı. Umarım bu tür durumların tekrar oluşmaması için proaktif bir aksiyon alınır, aksi durumda sonradan geri ödeme yapılmasının hiçbir anlamı da kalmamış olur.

 • 24 Mayıs
  12:53

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerimize yaptığı başvuruya istinaden inceleme yapılmakta olup inceleme sonrası müşterimize bilgi verilecektir.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • 23 Mayıs
  09:58

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

  İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

  Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.