01 Şubat 2014

Turkcell T10'un Garanti Süresi Dolmadan Tamir Bedeli İstediler!

Turkcell Tokat servisi T10 telefon cihazı garanti süresi dolmadan bozulan cihazı tamir için benden tamir bedel ücreti istedi. Amasya Tüketici haklarına baş vurdum, beni haklı buldu. Kararın fotokopisi ile birlikte tekrar Tokat servisine gönderdiler.

Tüketici haklarının kendilerini bağlamadığına dair yazı gönderdiler. Yazışmaların hepsi mevcuttur.

İsmet 63 Okunma

Cevaplar

  • İsmet 02 Şubat 2014

    Bu telefonu bana verirken turkcell kendi adına ürettiği kendi garantisi altında olduğunu söyleyerek, garanti belgesiyle birlikte verdi verdi,şu anda duruyor. Sözleşme de yer alan garanti şartlar ile sizin verdiğiniz cevap çelişiyor. Aldığım mağaza ile en az 10 defa, Türkcell şikayet hattına defalarca, 444 lü hatta defalarca iletişim kurmama rağmen kimse ilgilenmedi. Tüketici hakları beni haklı buldu belgeleri mağazaya, turkcell bakım servisine gönderdim.Tüketici hakları bizi bağlamaz diye cevap verdiler.telefon görüşme bandlarında en yetkiliye iletilsin dediğim halde kimse ilgilenmedi. Siz sadece ürünü satana kadar yeteneklerinizi müthiş kullanıyorsunuz, sattıktan sonra kesinlikle ilgilenmiyorsunuz. Daha önceki yıllarda bana yaptığınız bir yanlışta daha vardı. En fazla görüşme aynı süreli konuşma bandlarını kopyeleyip, kopyeleyip tekrar ücret aldığını belgelerini telefonla iletişim kurduğumda belgelemiştim. Basına bu belgeleri açıklayacağımı söyleyince Yanlışlık olduğunu söylediler, aşırı promosyon vermeyi teklif ettiler. Hiç birini kabul etmedim. Hattı kapatana kadar çok mücadele verdim. Gerçekleri ne zaman kabul ederseniz itibarınızı o kadar korumuş olursunuz. Bu hak etmediğiniz kazançlarla ne ben fakir oldum nede sizin sermayeniz arttı. Üstelik bu durumları anlattığım herkez alışverişi kesti. Turkcell e bunlar yakışmıyor. Dileğim kendinize yakışanı yapsın.

  • Turkcell Mobile Temsilcisi01 Şubat 2014

    Turkcell İletişim Merkezleri'nden alınan cep telefonunda ve aksesuarlarda oluşacak arızalar ve/veya herhangi başka bir sebeple ürün iadesi, arızalanması, değiştirilmesi vb. talepler durumunda sorumluluk, satışın yapıldığı mağazaya, üretici ve ithalatçı firmaya aittir; Turkcell İletişim Hizmetleri'nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize, [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön