19 Ağustos 2014

Turkcell Sorun Yaşattı.

Türkcell 17.08.2014 tarihinde 0888 221 **** numaralı telefondan arandım ve tarafıma ödüllü soru sorulacağı doğru cevaplamam durumunda ise hediye dk kazanacağım söylendi. Tüslama yapmak sureti ile telesekreter aracılığı ile sorulara yanıt verdim fakat ertesi gün bu servisin ücretli olduğunu ve telefonuma 70 TL gibi ücret yansıtıldığını öğrendim.
Türkcell'i ve ardından ilgili iş ortağını arayarak iptalini istememe rağmen, kullanılmayan ve henüz hattıma tanımlanmayan hizmetlerin dahi iptal ya da iade edilemeyeceği(yasa gereği iade yapılması gerekirken), hakkımı yasal yollarla aramam gerektiği söylendi. Türkcell de ne yazık ki bu aldatmacaya bir dur dememekte ve yapılan hukuksuzluğa alet olmaktadır.

Engin 1.886 Okunma

Cevaplar

 • Engin23 Ağustos 2014

  Turkcell sorunu çözmek adına en ufak bir girişimde dahi bulunmayıp, bizim yapabileceğimiz bir şey yok şeklinde ve süreci takip etmeden baştan savma bir sorun çözme stratejisi izlemiştir.

 • Engin20 Ağustos 2014

  Bu siteyi takip eden tüm arkadaşların bilgilenmesi için Turkcell'in sorun çözme mantığını açıklıyorum. Öncelikle beni bugün yani 20.08.2014 saat 11:41'de aradılar. Konuşma 22 dk 17 sn sürdü. Yani konuşma bittiğinde saat 12:03 idi. Fakat sevgili müşteri temsilcimiz müşterisini dinlemeden, daha konuşma bile bitmeden buraya standart bir cevabı yapıştırmıştı bile. Çünkü amacı sorun çözmek değil burada cevap vermiş görünmek ve müşterileriyle ilgileniyormuş algısı yaratmak. Keza hiç bir soruma açıklama getirmedi ve yine beni iş ortağı firma ile görüşmeye yönlendirdi. Sorularım ve aldığım cevaplar: 1. Bana algısal bir yanıltma sonucu bu paketler satıldı ve hiç bir şekilde ödeme onayı vermedim, eğer bu servisler ücretli ise bunun aramanın başında söylenmesi gerekir. MT: Efendim size ücretlendirmeden bahsedilmiş. Bu servislerle ilgili bizim yapabileceğimiz bir iade işlemi olmamaktadır. 2. Bir şekilde kandırıldım ve bu paketler bana satıldı. Peki yasal olarak benim satın aldığım fakat henüz hattıma tanımlanmamış paketlerin iadesi olmak zorunda değil mi? MT: Biz bilemeyiz, ilgili iş ortağı firma ile iletişime geçin. 3. Peki hanım efendi ben bu hizmet ile ilgili açıklama baktığımda, doğrudan sizin siteniz çıkıyor ve orada açıklamalar bulunuyor. (Bknz:http://www.turkcell.com.tr/servisler/odullu-soru) Burada bu hizmetin turkcell harici bir kurum tarafından sağlandığından bahsedilmiyor, o halde benim muhatabım sizsin. MT: Orada ilgili mail adresi verilmiş. Şirket bilgisi verilmemesi eksiklik olmuş onun düzeltilmesi yönündeki talebinizi ileteceğim. 4. Peki burada ki açıklamalarda IPTAL yazarak SMS göndermemiz sonucu henüz aktif edilmeyen paketlerin iptal olması gerektiği yazıyor. Bu işlemi yapmış olmama rağmen neden hala benim hattıma paket tanımlaması yapılıyor. MT: İptal olması gerekir, arayıp ilgili firmadan destek alabilirsiniz. (Firmanın destek olmadığını söylememe rağmen aynı şeyleri tekrarlamak durumundayım diyor) 5. Şu an benim hattıma bu firma tarafından hiç bir şekilde müdahalede bulunulmasını ve tanımlama yapılmasını istemiyorum. Benim iznim olmadan 3. kişilerin benim hattımla ilgili işlem yapmasını ve bilgilerime ulaşmasını engelleyin lütfen. MT: Maalesef bu şekilde bir yetkimiz bulunmuyor. SONUÇ: 1. Turkcell bahsi geçen firma ile iletişime geçerek 10 yılı aşkındır abonesi olan bir müşterisinin mağduriyetini gidermek üzere bir adım atmış değildir. 2. Turkcell tarafıma istem dışı satılmış olan bir hizmetin(kullanmadığım hatta henüz aktif edilmemiş) ödemesini benden zorla tahsil etmeye kalkmıştır. 3. İlgili kurum ve kuruluşlara şikayetlerimi yapacağım ve sonucunu buradan bildireceğim. 4. 10 yılı aşkındır Turkcell aboneliğimi iptal ettirip hemen farklı bir GSM operatörüne geçiş yapacağım. 5. Yıllardır güvenilir ve her konuda müşterisine yardımcı olmayı amaçlamış bir kurum olarak düşündüğüm Turkcell, müşterilerinin sorunlarını dinleyip, araştırıp çözmek yerine ezber cümlelerle başından savmaya çalışmıştır. Teşekkürler TURKCELL

 • Turkcell Temsilcisi20 Ağustos 2014

  Müşterimiz ile 20.08.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize katma değerli servisler hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Engin19 Ağustos 2014

  Sayın Yetkili, Ne yazık ki müşteri hizmetleriniz bu konuda hiç bir şekilde yardımcı olmuyor. Dün hem çağrı merkezinden hem de internet üzerinden olmak üzere müşteri temsilcilerinizle görüştüm. Bana söylenenler: - Şikayetvar.com'a şikayet de bulunabilirsiniz. - Evet servisin ücretli olduğunun söylenmediği yönünde söylemler alıyoruz ama bizim yapabileceğimiz bir şey yok. - Soruları cevaplamışsınız bu nedenle iade yapılması söz konusu değil. Konuşma ve yazışmalarım kontrol edilirse açıkça görülecektir. Turkcell, beni aldatarak ve yasal mevzuata uymayarak iade gerçekleştirmeyen iş ortağına yönlendirip yardımcı olmuyor fakat ödemeye aracılık etme noktasında geri adım atmıyor. Bugün kredi kartları ile yapılan alışverişlerde dahi bir hukuksuzluk ve aldatmaca var ise bankalar nasıl ki ödemeyi iade edip ilgili kuruma durumu bildiriyorsa Turkcell'in de ödeme aracısı olarak yapması gereken budur. Siz hangi hakla beni zorla borçlandırıp bunu tahsil etmeye çalışırsınız. Konu ile ilgili bir çok müşterinin de mağduriyet yaşadığını internette kısa bir araştırma yaparak görebilirsiniz. Burada ki asıl mesele bahsi geçen tutardan ziyade kural tanımaz ve zorbaca yapılan bir tahsilatın vermiş olduğu rahatsızlıktır. Bu konuda ki şikayetlerimi incelenmesi üzere BTK'ya da iletmiş bulunmaktayım. Konu ile alakalı farklı kurumlara da yapılan işlemlerle ilgili olarak müracaatlarımı yapacağım. Konuyu lütfen bu hususlar çerçevesinde inceleyerek değerlendiriniz. Cevap ve çözümlerinizi de diğer kullanıcıların da bilgilenmesi adına yine bu başlık altından aktarmanızı rica ederim.

 • Turkcell Temsilcisi19 Ağustos 2014

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön