29 Nisan 2015

Turkcell SMS veya 3G Erişimini Engellemesi!

Turkcell'e ait 3 hattımız ve kampanya ile satın alınmış iki adet cihazımız var. Aylık faturalardan bir tanesi gecikince tüm hatları önceleri 3g servisine kapatıyorlardı telefon ve mail ile ulaşıp yaptıkları işin kanunsuzluğunu paket tarifede engel koyamayacaklarını ifade edince 3G servisini erişime kapatmayıp bu defa tüm cihazları SMS erişimine kapatmaya başladılar.

Zaten bir fatura 1 hafta geciktiğinde hattı kapatıyorsunuz 2. hafta da iki yönlü kapatıyorsunuz yani kanunsuzca kafanıza göre hareket ediyorsunuz bir de böyle SMS veya 3G erişimini kapatarak iyice saçmalığa boğuldunuz

cihaz kampanyalarımız biter bitmez hattı taşıyacağız bu soruna para ödemek istemiyoruz.

Yılmaz 340 Okunma

Cevaplar

 • Yılmaz 05 Mayıs 2015

  Herhangi bir sorun çözüldüğü yok ben geçmiş faturamı ödeyince açılmasının bir önemi yok önemli olan böyle yasal bir dayanağı olmayan uygulamanın sonlandırılıp insanların mağdur edilmesine son verilmesidir. Kısacası 3 tane hattımız var birisinde olan gecikmeden dolayı diğerinin SMS erişimi veya 3g erişimi böyle bir hakları olmadığı halde kapatılıyor. Telefonla yukarıda verdikleri 532 yi vs.. aradığınızda karşınıza cevap verecek hiç kimse çıkmıyor çünkü hiçbirisi böyle saçma bir uygulamayı savunarak komik olmak istemiyorlar. Faturanızın son ödeme günü gelmeden birkaç gün önce başlıyorlar SMS ile mail ile taciz etmeye sonra ödeme günü birkaç gün geçtiğinde bu SMS ler mailler artar ve bir anlamsız kişi sizi arar ''ben Turkcell borç takipten arıyorum der'' benden de azarı işitir gider... Yakında kapınızda bir tip biterse şaşırmayın ''ben Turkcell den fatura tahsiline geldim DİYE'' Kuruluşun acilen kendisini gözden geçirmesi gerekiyor veya bu kanunsuzluğa dur denilmesi gerekiyor

 • Turkcell Temsilcisi30 Nisan 2015

  Müşterimizin daha önce ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 11.03.2015 tarihinde bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Yılmaz 29 Nisan 2015

  1) Telefon faturası geciktiğinde hattı tek yönlü iletişime kapatabilirsiniz ama aynı kişiye ait diğer hatlarda paket tarifelere sahip hatlarda hizmet erişimini engelleyemezsiniz. Bunu hangi kanunla açıklayacaksınız çok merak ediyorum... 2) Fatura ödemesi bir hafta geciken hattı aramaya kapatmanızı sizi çiğ bir ticari kuruluş olarak değerlendirip anlayabilirim ama devamındaki hafta aranmaya da kapatmanızı hangi gerekçe ile açıklayacaksınız? Paket tarifeler sattığınız hatlarda SMS veya 3g erişimi engelleyerek haklarımızı alıyorsunuz. 

 • Turkcell Temsilcisi29 Nisan 2015

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön